Konya’daki Düz Bisiklet Yarışları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Konya sporu denildiği zaman akla yalnızca Konyaspor gelmemeli! Yeşil beyazlı takım; elde ettiği başarılar ile Konya halkını gururlandırmaya devam ediyor. Ancak, Konya’daki spor faaliyetleri futboldan ibaret değil! Şehirde farklı spor kategorilerine de ilgi duyuluyor. Ayrıca, Konya’da çocukların ve gençlerin gidebileceği farklı spor okullarının olduğunu söylemek gerekir. 

Meram Belediyesi; son günlerde oldukça güzel bir etkinliğe imza attı. İlçe genelindeki mahallelerde Düz Bisiklet Yarışları’nın düzenlenmesine karar verildi. Temmuz ayının ikinci haftasında Yenişehir ve Çaybaşı mahallerinde gerçekleştirilen yarışlara büyük ilgi vardı. Meram Belediyesi; yarışların büyük ilgi gördüğünü fark edince farklı mahallerde de yarış düzenlemeye karar verdi. Bir başka deyişle, Düz Bisiklet Yarışları; Kaşınhanı ve Alakova mahallerine de taşındı. 

Çocuklar Düz Bisiklet Yarışları’na Katılabilirler

Düz Bisiklet Yarışları’na ilgi bir hayli fazlaydı. Etkinliğin ikinci haftasına AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da katıldı. Bunun yanı sıra, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş başta olmak üzere muhtarlar ve mahalle sakinleri de etkinlik sırasında hazır bulundular. 

Düz Bisiklet Yarışları; çocuklar için bir hayli önemli! Takdir edersiniz ki, okulların kapanmasıyla beraber çocukların yapacakları herhangi bir aktivite kalmıyor. Bu gerçeği fark eden Meram Belediyesi; Düz Bisiklet Yarışları düzenleyerek çocukları yaz aylarında da spor ile buluşturdu. Söz konusu etkinliğe beş ila 14 yaş aralığındaki çocukların katılımı uygun görüldü. Ayrıca, kız ve erkek olmak üzere üç farklı kategoride yarışlar gerçekleştirildi. 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Etkinlik Öncesi Açıklamalarda Bulundu 

Düz Bisiklet Yarışları’nın ikinci haftasında birbirinden heyecanlı yarışlar gerçekleştirildi. Söz konusu yarışlar öncesinde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş; bu tür etkinliklerin insanların kaynaşmasına vesile olduğunu dile getirdi. Çocukların mutlu olmalarının kendileri adına sevindirici olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, çocuklarını izlemeye gelen ailelerin kaynaşmalarının kendilerini sevindirdiğini ifade etti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş; mahalleler arası yarış organize etmelerinin verdikleri en doğru kararlardan birisi olduğunu düşünüyor. Bu yarışların eğlenceli olduğu kadar öğretici olduğunu da dile getiriyor. Çocuklara kazanma ve kaybetme duygusunu öğretmesinin ciddi bir kazanç olduğunu ifade ediyor. 

Mustafa Kavuş; 2022 yılı içerisinde on mahallede bu yarışları organize edeceklerini dile getirdi. Buna ek olarak, önümüzdeki yıllarda mahalle sayısını arttırmayı planladıklarını söyledi. Bu etkinliğe katılan çocuklara ve ailelere teşekkür ederek sözlerine son verdi. 

Milletvekili Ahmet Sorgun Etkinlikleri Faydalı Bulduğunu İfade Etti 

Düz Bisiklet Yarışları öncesinde söz alan isimlerden birisi de AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun oldu. Sorgun; her şeyden önce, kendisinin de yıllardan bu yana bisiklet kullandığını dile getirdi. Konya’da yaşayanların bisiklet kullanmayı sevdiklerini ifade etti. Bu etkinliği düşünen ve hayata geçiren Mustafa Kavuş’a teşekkürlerini sunarak sözlerine son verdi.