Konya’da Ereğlispor Forma Takdimlerini Devam Ettiriyor

Kurulduğu zamandan itibaren profesyonel liglerde toplamda 17 sezon geçirmiş olan Konya temsilcisi Ereğlispor, son olarak 1992/1993 sezonunu TFF 3’üncü Lig’de geçirdi ve o vakitten beri de amatör liglerde performans gösteriyor.

2019/2020 sezonu itibarı ile de Bölgesel Amatör Lig’de meşin yuvarlak kovalayan Ereğlispor, kulüp başkanları Bilgin Kamış önderliğinde 2022/2023 sezonuna hazırlıklarını yürüttü. Bölgesel Amatör Liglerin 5’inci Grubu’nda sezona başlayacak olan Ereğlispor’un rakipleri 1074 Çankırı Spor, 1926 Polatlı Belediyespor, Bartınspor, Boyabat 1868 Spor, Çilimli Belediyespor, Devrek Belediyespor, Gölbaşı Belediye Spor, Karabük İdman Yurdu Spor, Kardemir Karabükspor, Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri Spor, Kavaklıdere Spor, Kozlu Belediye Spor, Yeniçağa Spor olarak belirlendi.

Gelecek sezona hazırlık kapsamında Ereğli Belediyespor Kulüp Başkanı Bilgin Kamış ve yönetim kadrosu, destek ziyaretlerini sürdürüyor.

Forma Takdimleri ve Destek Talepleri

Bölgesel Amatör Lig’e 2022/2023 sezonu için TFF 3’üncü Lig parolası ile çıkmak olarak belirleyen Ereğlispor Kulübü Başkanı Bilgin Kamış ve yönetim kadrosu, destek ziyaretleri ve forma takdimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda kulüp yönetimin rotası, geçen yıllarda yaptığı destekler ile dikkat çeken Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’a yöneldi. Zübeyir Dursun’u ziyaret eden yeşil beyazlı ekibin yönetim kadrosu, teşekkürlerini ileterek forma takdiminde bulundu.

Zübeyir Dursun ise forma takdimini kabul etti ve sonrasında açıklamalarda bulundu. Takımımızın yanında olmaya devam ediyoruz diyen Dursun, geçtiğimiz sezonlarda üzerimize düşeni yaptık bu yılda da gelecek yıllarda da aynı şekilde desteğimizi vermeye devam edeceğiz inşallah diye ekledi. Dursun, 2022/2023 sezonunda inşallah şampiyon olup profesyonel arenalara geri dönerek tüm Ereğli’yi gururlandırmayı istiyoruz dedikten sonra takıma başarılar dilediğini söyledi.

Bu ziyaret sonrasında Ereğlispor Kulübü Başkanı Bilgin Kamış ve yönetim kadrosu, Ereğli’de görevine yeni başlayan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esat Can Öztürk’ü de ziyaret etti. Ziyarette klasik olarak forma takdiminde bulunuldu ve ardından takımın durumu hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yüzbaşı Öztürk, bu ziyaretten dolayı teşekkür ettiğini ilettikten sonra nüfus ve şehir büyüklüğü olarak şehrin dinamikleri doğrultusunda Ereğli’nin futbol anlamında çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini vurgulayarak mesajını sonlandırdı.

Ereğlispor’a Bir Sponsorluk Sözü

Ziyaretlerin bir başka gününde ise yine Ereğlispor Kulüp Başkanı Zübeyir Dursun, sponsorluk görüşmesi yerine geçebilecek görüşmelerde bulundu. Bu kapsamda Dursun ve yönetim kadrosu, Bereket Tarım ve Hayvancılık şirketinin sahibi olan İbrahim İlaslan ile görüştü. İlaslan, Ereğlispor’a sponsor desteği sözü verdi ve sezon içerisinde galibiyet alınması durumunda prim vereceğini de ilan etti.

Ereğlispor için her şeyi yapmaya hazır olduğunu dile getiren Bereket Tarım ve Hayvancılık şirketinin sahibi İbrahim İlaslan, takımın Ereğli’nin vazgeçilmez ve bütünleyici bir parçasıdır dedi. Biz de Ereğlispor’a destek vererek takımımızın çok daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz diyen İlaslan, inşallah yolun sonu şampiyonluk olur diyerek konuşmasını sonlandırdı.