KONYA’DA 12 NİSAN BÜYÜK GÜN

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ikinci etabı Konya’da başlıyor. 11 Nisan 2021 – 18 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ikinci etabı 12 Nisan 2021 tarihinde Konya’da başlayacak.

Ülkemizdeki en önemli spor etkinliklerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turunun 56.sı kısa bir süre içerisinde başlayacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi şartları Dolayısıyla geçtiğimiz Sn yapılamayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turu Bu yıl 11 Nisan 2021 ile 18 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak ve organizasyonun ikinci etabı 12 Nisan tarihinde Konya’da başlayacak.

176 SPORCU KATILACAK

Tüm dünyadan birbirinden ünlü bisikletçilerin 2021 yılının nisan ayı itibariyle ge Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde pedal çevireceği bu 8 etaplık organizasyon Nevşehir’de başlayacak. İkinci etabının 12 Nisan tarihinde Konya’da başlayacak olan Tur’un 3. Beyşehir’den başlayacak ve Alanya’da sona erecek. 

Türkiye bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı yaptığı açıklamada 56’sı düzenlenen organizasyonun tarihteki en iyi organizasyon olacağını ve toplamda dünya çapında 26 ülkeden 176 adet bisikletçinin Tura katılacağı pandemi şartları nedeniyle 176 sporcunun katılmasına rağmen çok daha fazla sayıda katılmak isteyen bisikletçilerin olduğunu ancak kayıtların tamamlandığını belirtirken organizasyonun önemine dikkat çekti.

Başkan Küçükbakırcı sporcuların 5 Yıldızlı otellerde ağırlanacağını belirtilirken Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 185 kadar ülkede Eurosport kanalından canlı olarak yayınlanacağını belirtirken Türkiye’de ise TRT spordan sporseverlerin izleyebileceğiniz belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ikinci etabı Konya’da başlıyor. 11 Nisan 2021 – 18 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ikinci etabı 12 Nisan 2021 tarihinde Konya’da başlayacak.

MEVLANA BİSİKLET TURU DA BAŞLAMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde uluslararası Mevlana bisiklet Turu’nun 26.sı Konya’da start almıştı. Dünya çapında 15 ülkeden yemek takımı yarıştı organizasyonda 136 sporcu mücadele etti.

Küçükbakırcı organizasyonla ilgili Geride bıraktığımız 25 yıldaki en büyük bisiklet turu olduğunu ve 4’e tam en sonunda tüm Konya’nın dolaşırmış olacağını özel Türkan tüm sporcuların organizasyon sonrasında evlerine sağlıklı bir şekilde dönmesini temenni etti ve Amerika’dan Fransa’dan ve İsviçre’den birçok sporcunun Konya’yı çok beğendiklerini söyledi.