Konya Büyükşehir Belediyespor Madalyaları Topladı

Konya Büyükşehir Belediyespor son dönemde spora ve sporculara verdiği destekle bölgenin en önde gelen spor organizasyonlarından biri olmayı başardı.

Şehirdeki gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmalarına büyük katkıda bulunan ve onların daha sağlıklı gelişmesi için gerekli ortamı sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesi birçok farklı branşa destek veriyor.

Konyaspor Markası Yükseliyor

Konya şehrimizin spordaki en bilindik markası elbette futbol takımı. Türkiye’de açık ara en çok takip edilen ve ilgi duyulan spor olan futbol, Spor Toto Süper Lig başta olmak üzere birçok farklı aşamada ve turnuvada oynanıyor.

Konya’nın futboldaki başarısı ise son dönemde ülkemizdeki en üst düzey turnuva olan Spor Toto Süper Lig’de giderek gelişiyor.

İttifak Holding Konyaspor, futbol ve Konya dendiğinde akla gelen ilk takım olarak öne çıkıyor. Bilhassa bu sezon teknik direktör İlhan Palut önderliğinde tarihi bir süreçten geçen İttifak Holding Konyaspor, şehrin yüz akı konumunda.

Spor Toto Süper Lig’de UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kontenjanını kovalayan yeşil beyazlı temsilcimizi, önümüzdeki sezonda Avrupa’nın önde gelen bu iki liginde Konya’nın adını duyuracağına kesin gözüyle bakılıyor.

İttifak Holding Konyaspor’un yanında Sarayönü Belediyespor, 1922 Konyaspor, Konya Ereğlispor gibi takımlarımız da futbolda şehrimizi temsil ediyor.

Futbol dışındaki popüler branşlardan olan basketbolda ise Beysu Konyaspor Basketbol, Türkiye Basketbol Ligi’nde şehri daha da iyi temsil etmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediyespor Amatör Branşları Sürüklüyor

Konya Büyükşehir Belediyespor

Türkiye’deki en popüler sporlardan ikisinde İttifak Holding Konyaspor ve Beysu Konyaspor Basketbol başarıyla mücadelelerini sürdürürlerken amatör sporlarda ise Konya Büyükşehir Belediyespor, çok büyük bir boşluğu dolduruyor.

Birçok farklı spor branşında sporcular yetiştiren ve ülke sporunda çok saygın bir konumda olan Konya Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz günlerde sporcularının kazandığı madalyalarla bir kez daha Konya şehrinin yüreğini gururla doldurdu.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Juda Grup karşılaşmalarında Konya Büyükşehir Belediyespor sporcuları da yarıştı.

Heyecan dolu yarışların ardından kendilerini, ailelerini, kulüplerini ve şehirlerini en güzel şekilde temsil etmek için kolları sıvayan sporcularımız, bu amaçlarını madalyalar toplayarak gerçekleştirdiler.

Buna göre Konya Büyükşehir Belediyespor adına turnuvaya katılan sporcularımız 7 altın 10 gümüş ve 1 bronz ile toplamda 18 madalya toplamayı başardılar.

Havva Sena Toprak, Rahime Erçin, Aleyna Sena Koyak, Muhammet Enes Özdemir, Enes Göküllü, İsak Koçak ve Hasan Dğan farklı kilolarda altın madalyaları Konya’ya getirdiler.

Elif Su Özdemir, Döndü Nida Demir, Selin Beştav, Hacer Ercan, Mehmet Ali Uçar, Süleyman Tekin, Hacı İbrahim Yılmaz, Kadir Çakıcı, Mehmet Ali Aydoğdu ve Muhammet Hamza Aydilek ise gümüş madalyaların saihi oldular.

Esma Canavar da arkadaşlarına bronz madalya alarak eşlik etti.

Genç sporcularımız yanı sıra Arnavutluk’taki Dünya Başkanlık Kupası Para Tekvando Şampiyonası’nda ise Konya Büyükşehir Belediyespor sporcumuz Mehmet Sami Saraç, altın madalyanın sahibi olarak Konya’nın adını tüm dünyaya duyurdu.

Madalya kazanan tüm sporcularımızı yürekten kutluyoruz!