Konya Belediyeleri Sporda Gelişiyor

Türkiye’de voleybol, Cumhuriyet’in ilk günlerinden itibaren dikkate alınan ancak hiçbir zaman hak ettiği değere ulaşamayan bir spor alanı oldu. Türkiye’de 1919’dan itibaren çalışmalara başlanmış olan voleybol, o yıllarda henüz Avrupa’da bile yayılmış değildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün çabaları ile Türkiye’de spora büyük önem verilmişti ve voleybol da bu önemden pay alan dallardan birisi olmuştu.

Türkiye’nin dört bir yanında özellikle de belediyeler tarafından spora verilen değer git gide artıyor. En çok değer veren şehirlerden birisi de Bursa’nın yanında Konya olarak da gösterilebilir. Bugün futbol ve basketbol haricinde iki farklı spor ile ilgili de gelişmelere sahip olan Konya belediyelerinin sportif değeri gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. 

Türkiye hokeyinde en güçlü takımlardan birisi olan Selçuklu Belediyespor’un hokey takımından 6 isim A Milli Erkekler takımına davet edildi. Ayrıca bir haber de Konya’nın Ereğli Belediyesi’nden geldi. Ereğli Belediyespor’un gelecek sezon Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi’nde mücadele edecek olan takımı, bu vakte kadar toplam 6 adet oyuncusu ile sözleşme imzaladı.

Milli Takıma 6 Oyuncu Birden Gidiyor

Selçuklu Belediyespor Kulübü Hokey Takımı faaliyetlerini 15 yıldır sürdürüyor. Hokey takımının baş antrenörü aynı zamanda milli hokey takımının da baş antrenörü olarak görev yapıyor. Baş antrenör Yunus Hacıoğlu bu yıl Milli takıma kendi takımından yatay geçiş ile 6 adet oyuncusunu davet etti.

Çalışmalarını Konya Selçuklu Belediyesi’nin tahsis ettiği Mehmet Akif Ersoy Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Suni Çim Sahasında gerçekleştiren Selçuklu Belediyespor hokey takımı, U10’dan başlayarak A takıma kadar her dalda mücadelesini sürdürüyor. 

Kulüp 2016’da U16 Avrupa şampiyonasında ve 2018’de U18 Avrupa şampiyonasında 2 yıl arka arkaya takımının kalecisine yılın kalecisi ödüllerini getirmiştir. Kaleci Abdullah Ensar Tuna A milli takımın da kalecisi olarak görev yapıyor. Hokey takımının bir diğer başarısı ise 2017’de Slovenya’da düzenlenen U21 Salon Avrupa Şampiyonasında şampiyon olmak oldu.

Dünya hokeyinde mücadele kapsamında 15-21 Temmuz tarihleri arasında Kırklareli’nde düzenlenecek olan A Milli Erkekler Milli Takımı seçmeleri ve aday kadrosu açıklandı. Seçmelere davet edilen isimler arasında Selçuklu Belediyespor hokey takımından 6 adet isim bulunuyor. Mavi beyazlıların takımından Batuhan Erman, Yaşar Yılmaz, Furkan Ataş, Cemil Polat Özata, Abdulsamet Karadeniz ve Mehmet Can Bankoğlu aday kadroya davet edilen başarılı isimler oldu.

Ereğli Belediyespor, Voleybolda İddialı Olmak İstiyor

Gelecek sezon Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi’nde boy gösterecek olan Ereğli Belediyespor, şampiyonluk parolası ile şu ana kadar 6 adet oyuncuyla sözleşme imzalama kararı aldı. Yeniden antrenör Musa Sarıca önderliğinde gelecek sezona başlayacak olan yeşil beyazlılar, iç transferlerde atak yaptı.

Smaçör Yıldız Begüm Kanat, takımın orta oyuncusu Gözde Keskin ve Libero Melis Yalnız ile sözleşme yenileyen Ereğli, dış transfer de pasör mevkiinde oynayan Betül Dinç, bir diğer pasör Duru Aşali ve orta oyuncu Kübra Koşmaz ile sözleşme imzaladı.