Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Çbk Mersin Yarı Finalde

Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play – Off’ unda ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibi Çankaya Üniversitesi’ni 59 sayı farkla 120 – 61 ‘ lik skor ile yendi.

İlk maçta da rakibini 114 – 67 ile mağlup eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play – Off’ unda ikinci maç sonunda adını yarı final’ e yazdırdı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesin’ de Sinem Ataş 30 sayı ile oynarken, Çankaya Üniversitesin’ de Ayşe Cora 24 sayı ile takımlarında en çok sayı katkısı verenler oldu.

Çankaya Üniversitesi 61 – 120 Çbk Mersin Yenişehir Belediyesi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play – Off’ unda ikinci karşılaşmada normal sezonu lider olarak tamamlayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibi Çankaya Üniversitesi‘ni 59 sayı farkla 120 – 61 ‘ lik skor ile yenerek adını yarı final de ki takımlar arasına yazdırdı.

Karşılaşmanın tamamında rakibi Çankaya Üniversitesi’ne üstünlük sağlayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi için oldukça rahat bir galibiyet oldu.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşılaşmanın ilk periyotun da 29 sayı ürete bilirken ev sahibi Çankaya Üniversitesi ise 13 sayıda kalarak ilk Periyot da farkın açılmasına engel olmadılar.

Karşılaşmanın ikinci periyotunda her iki takım da buldukları sayılar ile karşılıklı basketler ile geçen oyunda Çankaya Üniversitesi 22 sayı ürete bulurken konuk ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ise 32 sayı ile sahada yer aldı. Karşılaşmanın ilk yarsı ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ‘nin üstünlüğü ile 61 – 35 ‘lik fark ile sona erdi.

Oyunun ikinci yarısında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibine savunmada zor anlar yasatırken hücumda çok çalışkandılar. Üçüncü periyot da 31 sayı üreten ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibi Çankaya Üniversitesi’ nin 10 sayısına engel olamazken son çeyreğe 92 – 45 lik üstünlük ile gidilmiş oldu.

Son periyot da ise ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi rakibi Çankaya Üniversitesi’ ni maç sonun da 120 – 61 ile yenerek adını Kadınlar Basketbol Süper Ligi Play – Off’ unda yarı finale yazdırmış oldular.

Maç Bilgileri

Salon: Ankara

Hakemler: Yiğit Gönültaş, Muhammed Murat Zafer, Metin Erol

Çankaya Üniversitesi: S. S. Zellous 6, Ayşe Cora 24, Gülse Uğur 7, Melike Yalçınkaya 5, Gizem Tüzün 2, İdil Türk 6, Sena Özekli 4, Melike Tuğba Oral 5, Aleyna Fatma Cengizhan 2 sayı ile takımlarına destek oldular.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi: Asena Yalçın 3, Gökşen Fitik 8, E. O. Williams 10, C. N. Gray 8, A. Crvendakic 17, Gamze Takmaz 5, Özge Özışık 11, Cansu Köksal Öngüner 13, Sinem Ataş 30, Esra Ural Topuz 15 sayı ile takımlarına destek oldular.

1. Periyot: 13 – 29, Devre: 35 – 61, 3. Periyot: 45 – 92