Japon Oyuncu Fedakarlık Yaparak Antalyaspor’dan Ayrıldı

Geçtiğimiz sezonu kötü geçiren Antalyaspor’da birtakım değişimlerin olduğundan bahsedebiliriz. Genç teknik adam Nuri Şahin’in Antalyaspor’dan ayrılacağı ve Başakşehir’in başına geçeceği iddia ediliyordu. Fakat, kendisi, yeni sezon hazırlıkları için takımının başında sahaya çıktı. Yalnızca Nuri Şahin’in ekibinde birtakım değişiklikler oldu.

Antalyaspor, 2023 – 2024 sezonunda daha iyi bir sıralama elde etmek istiyor. Hedefi, Süper Lig’i ilk on içerisinde tamamlamak! Gelin, Antalyaspor’da yaşananlara bir göz atalım!

Shoya Nakajima Alacaklarını Bırakarak Antalyaspor’dan Ayrıldı

2022 – 2023 sezonu öncesinde Antalyaspor’a transfer olan Shoya Nakajima’nın Süper Lig’de fark yaratması bekleniyordu. Ancak, 1994 doğumlu oyuncu ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Kendisi, Antalyaspor forması ile geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 15 maça çıktı. Söz konusu maçların altısına ilk 11’de başladı. Dokuz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 628 dakika kaldı. Hücum oyuncusu olmasına rağmen takımına gol veya asist katkısında bulunamadı. Bilhassa 17 Eylül 2022 tarihinde Adana Demirspor ile oynanan maçta oyuna girdikten sadece iki dakika sonra kırmızı kart görmesi çok konuşuldu. Aslında bu hareketi ile Antalyaspor’da uzun süre kalamayacağının sinyallerini veriyordu. Bunun yanı sıra, kendisi, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile birlikte toplam 16 maçta görev aldı. Antalyaspor tarihinin belki de en başarısız transferlerinden birisi olarak hafızalara kazındı.

Shoya Nakajima her ne kadar performansı ile ciddi bir hayal kırıklığı yaratmış olsa da vefası ile gönülleri fethetti. Oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecekti. Bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen gitmeyi kabul etti. 2022 – 2023 sezonundan kalan 130 bin Euro tutarındaki alacağından vazgeçti. Buna ek olarak, 2023 – 2024 sezonuna ait 630 bin Euro tutarındaki parasını da kulüpte bıraktı. Bir başka deyişle, 760 bin Euro’dan vazgeçti. Türk Lirası’nın Euro karşısında her geçen gün değer kaybettiği bir ortamda kendisinin yapmış olduğu bu hareket oldukça değerliydi. Antalyaspor, Shoya Nakajima’nın bu davranışı sayesinde ekonomik açıdan büyük bir rahatlama yaşadı.

Christian Luyindama ile Yola Devam Edilmeyecek

Antalyaspor, geçtiğimiz sezonun başında Galatasaray’ın deneyimli stoperi Christian Luyindama’yı kiralık olarak kadrosuna kattı. 1994 doğumlu stoper, geçtiğimiz sezon sadece beş Süper Lig maçında görev aldı. Kasım ayından sonra bir daha ilk 11’e giremedi. Hatta, çoğunlukla maç kadrosunda da yoktu. Antalyaspor, Christian Luyindama’nın satın alma opsiyonunu kullanmayacak. Demokratik Kongolu stoper Galatasaray’a geri döndü.

Haji Wright Takımdan Ayrılabilir

Antalyaspor’un başarılı golcüsü Haji Wright transfer döneminin gözdesi olabilir. 1998 doğumlu oyuncunun ismi ara transfer döneminden bu yana farklı kulüpler ile anılıyor. Ancak, kendisine gelen ciddi bir teklif bulunmuyor. Antalyaspor, oyuncu için en az 10 milyon Euro bonservis istiyor. Söz konusu tutarın altındaki teklifler kabul edilmeyecek.