Bülent Korkmaz

İttifak Holding Konyaspor’un Teknik Direktörü Bülent Korkmaz Oldu

Süper Lig’de iddialı olan İttifak Holding Konyaspor ekibi, art arda gelen olumsuz müsabakalar sebebiyle Aykut Kocaman ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırma kararı almıştı. Yeşil beyazlı kulüp, Kocaman’ın yerine Bülent Korkmaz ile 1,5 senelik anlaştığını dün itibariyle duyurdu.

İttifak Holding Konyaspor ekibi, üst üste yaşanan başarısızlıklar sebebiyle Teknik Direktör Aykut Kocaman ile yollarını karşılıklı sözleşme feshetme yoluyla ayırma kararı almıştı. Bunun ardından ise kulübün görüşme planlamasında 2019 yılının son günlerinde bordo mavili ekiple yollarını ayıran, Trabzonspor ekibinin eski teknik adamı Ünal Karaman ile görüşmüştü.

Gelişine neredeyse kesin gözüyle bakılan tecrübeli teknik adamın, özellikle de Konyalı olması taraftarın da büyük bir ilgiyle bu anlaşmayı beklemesine neden olmuştu. Geçmiş dönemde Sergen Yalçın’ın eski takımı Malatyaspor ekibi ile de adının anılmış olduğu Karaman, anlaşmazlık sebebiyle ekibin teknik hocası olmadı.

Süper Lig’de 6 Takımda Görev Aldı

Bu durumun üzerine yeşil beyazlı yönetim, diğer bir alternatif olan ve Antalyaspor ekibi ile 11’inci haftada yollarını ayıran Bülent Korkmaz ile anlaşmış olduğunu duyurdu. Tecrübeli Teknik Direktör, Süper Lig’de öncesinde, Başakşehir, Galatasaray, Antalyaspor, Mersin İdman Yurdu, Bursaspor, K. Erciyesspor gibi ekiplerin de hocalığını yapmıştı.

Şimdi ise İttifak Holding Konyaspor ekibi ile 1,5 senelik sözleşmeye imza atacak.