pfdk

İttifak Holding Konyaspor Görevlisi Mustafa Durmuş İçin PFDK Kararını Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde çok fazla konuşulan Mustafa Durmuş cezası ile ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan karar çıktı. İttifak Holding Konyaspor Kulübü görevlisi olan Durmuş’a herhangi bir ceza verilmeyeceği bilgisi paylaşıldı.

Fenerbahçe ile olan müsabakanın ardından sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle, İttifak Holding Konyaspor Kulübü görevlisi olan Mustafa Durmuş için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk gerçekleşmişti. Durmuş ile ilgili ceza sevki ise karar buldu. PFDK, yeşil beyazlı kulübün görevlisi ile ilgili herhangi bir ceza yaptırımında olmayacağını belirtti.

Görevli ile ilgili ceza tayinine yer olmadığını karar olarak bildiren PFDK, söz konusu durum ile ilgili kararını vererek açıkladı.

19 Mart 2020 Kararları Açıklandı

Fenerbahçe ile gerçekleşen Süper Lig mücadelesinde, sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle kurula sevki gerçekleşen Konyaspor Kulübü görevlisi Mustafa Durmuş’un, 19 Mart 2020 tarihinde açıklanan kararına göre, herhangi bir cezaya gerek görülmediği bildirildi.

Alınan karar ile yeşil beyazlı kulübün görevlisinin de sportmenliğe aykırı bir hareketi olmadığı gün yüzüne çıkarak tescillenmiş oldu.

Görevlisi aklanan ve cezai işlem uygulanmaya kulüp ise, alınan karardan son derece mutlu oldu.