pfdk

İttifak Holding Konyaspor Ekibinde PFDK Sevki Kararı

Süper Lig takımlarından İttifak Holding Konyaspor ekibinde görev alan Mustafa Durmuş, Fenerbahçe mücadelesinde sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Yeşil beyazlı kulüp görevlisinin sevk edilmesi, Futbol Disiplin Talimatı’nın 36’ıncı maddesi gereğince sportmenliğe aykırı davranış sebebiyle gerçekleşti.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Türkiye’nin 4 büyük takımından biri olan Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen İttifak Holding Konyaspor ekibi, mücadeleden 1-0 skorla galip ayrılmıştı. Bu zafer ile yeşil beyazlı ekibin sevinci hala devam ederken, kulübün görevlisi ile ilgili cezai işlem süreci başladı.

Sportmenliğe Aykırı Davranış Sebebiyle Sevk Kararı

İttifak Holding Konyaspor ekibinde görevli olan Mustafa Durmuş, sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Görevlinin PFDK’ya sevki ile ilgili yapılan açıklama göre, Fenerbahçe A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu mücadelesinde sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle, Futbol Disiplin Talimatı’nın 36’ıncı maddesi gereğince Mustafa Durmuş’un 17 Mart 2020 tarihinden itibaren PFDK’ya sevk edilmesine karar verildiği bildirildi.

.