Bülent Korkmaz

İttifak Holding Konyaspor Ekibinde Düşme Hattı Gerginliği Yaşanıyor

Süper Lig’in 24’üncü haftasında Kasımpaşa Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen İttifak Holding Konyaspor cephesinde işler yolunda gitmiyor. Bir müsabakada daha galibiyet edinemeyen yeşil beyazlı kulüp, düşme potası çevresinde tehlikeli bir sürece girdi.

Süper Lig’in 24’üncü haftasında kendi evinde Kasımpaşa Spor Kulübü ekibini konuk eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, bu mücadelede de galibiyet edinemeyerek, kendi iç sahasında kazanamama serisini 9’a çıkardı. Bu durum kulübü düşme potasına yaklaştırırken, taraftarı da üzmeye sebep oldu.

İki takımın da golsüz ayrıldığı mücadelede, İdlib’te şehit düşen askerlere yönelik de tezahürat atıldı. Yüreklerin buruk olduğu maçta, Konya ekibinin Nalçacılar isimli taraftar grubu maç öncesinde stada gelip pankart astı. Sonrasında ise yeşil beyazlı taraftarların maç saati ile denk gelen şehitlerin cenaze törenine gittikleri bilgisi edinildi.

“Birlik beraberlik zamanı”

Golsüz sona eren mücadele sonrasında iki takımın çalıştırıcıları da şehit düşen askerlere yönelik açıklama yaptı. Konya ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ülke olarak zor bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek, “Birlik, beraberlik zamanı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa Spor Kulübü ise yapmış olduğu açıklamada, “Çok üzgünüz. Bir daha yaşanmamasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.