Konyaspor Kulübü

İttifak Holding Konyaspor Ekibinde Deplasman Öncesi Kritik Sakatlıklar

Süper Lig’de 25’inci hafta mücadelesi için deplasmanda yarın BtcTurk Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelecek olan İttifak Holding Konyaspor ekibinde kritik maç öncesinde büyük eksikler olduğu öğrenildi.

Süper Lig’in 25’inci hafta heyecanında BtcTurk Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelecek olan İttifak Holding Konyaspor ekibi, deplasman maçı öncesinde kritik bir sakatlık süzgecinden geçiyor. Son derece önemli bir maç öncesinde yeşil beyazlı ekipte sakatlıklar sebebiyle forma giyemeyecek oyuncular ise Robert Mak, Marin Anicic ve Erdon Daci olacak.

İnternet Sitesinden Açıklandı

Kulübün son derece kritik bir döneminde, deplasman mücadelesinden önce yaşanan sakatlık haberleri, düşme hattında bulunan Konya ekibinde büyük bir hayal kırıklığına yol açtı. İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklama ile Erdon Daci’nin idman sırasında sağ ayak bileği burkulması yaşamış olduğu, yapılan tetkik ve muayene sonucunda ise sporcunun ayak bileğinin dış yan bağında yırtık olduğu, yoğun ödem ve kanama görüldüğü belirtilirken, Marin Anicic’in her iki asil tendonunda ağrı hissetmesi sebebiyle muayenesinin yapılması sonucunda sağ ve sol asil tendinopati ve sol alt arka adalesinde kas zorlanması ile kanamanın olduğunun tespit edildiği yazıldı.

Öte yandan Robert Mak için de sağ ayağa alınan darbe sebebiyle tarsal kemikte kemik iliği ödemi saptanması sebebiyle, sporcuların Malatyaspor maçında forma giyemeyecekleri belirtildi.