Ünal Karaman

İttifak Holding Konyaspor Ekibi Ünal Karaman İle Anlaştı

İttifak Holding Konyaspor, Aykut Kocaman ile yollarını aniden ayırma kararı almasının ardından, Ünal Karaman ile görüşmelerine dün başlamıştı.

Planlanan görüşme, Trabzonspor ekibinden de aniden ayrılan ve bordo mavilileri şaşırtan tecrübeli Teknik Direktör Ünal Karaman ile oldu.

Yeşil beyazlı ekipte de bu görüşme gündeme oturmuş iken, hem yönetim tarafından hem de Konya ekibinin taraftarı tarafından büyük bir şekilde arzu edilen Karaman, aslen de Konyalı olduğu için ve başarılarından da dolayı özel bir yere çoktan yerleştirildi.

Dün görüşmenin sonucunda ise İttifak Holding Konyaspor ekibinin yeni teknik adamının Ünal Karaman olduğu ve anlaşmanın gerçekleştiği bilgisi edinildi.

Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması beklenirken, yeşil beyazlı ekipte Aykut Kocaman ile ilgili ayrılık sebepleri deşilmeye başlandı. Ekibin Kocaman ile yollarını ayırmasının ve karşılıklı olarak sözleşmeyi feshetmiş olmasının nedeninin ise art arda gelen olumsuz sonuçlar olduğu belirlendi.

Malatyaspor İle De Görüşmüştü

Anadolu Kartalı ile anlaşma sağlayan teknik adamın ise, 2019’un son günlerinde bordo mavili ekiple yollarını ayırmasının ardından, adının Sergen Yalçın’ın eski ekibi Malatyaspor ile anıldığı da edinilen bilgiler arasında yer almıştı.