İlyas Çanakçı Viyana’da İkinci Oldu

Milli atlet İlyas Çanakçı, Viyana Klasik Salon Yarışlarında ikinci oldu! 400 metre yarışlarını ikinci sırada bitiren İlyas Çanakçı, Ülkemizi Viyana Klasik Salon Yarışları’nda temsil etti.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Avusturya’da düzenlenen Viyana Klasik Salon Yarışları’nın 9 seri üzerinden koşulan 400 metre koşusunda İlyas Çanakçı, 47,03’lük bir zaman ile genel sıralamada ikinci olurken kendisi için en iyi dereceyi elde etmiş oldu.

Kendi serisinde rahat bir galibiyet elde eden 19 yaşındaki milli sporcu, genel sıralamada ise Hollandalı Johem Dobber’in (46,62) arkasında ikinci sırada yer aldı. İlyas Çanakçı, bu sonuç ile birlikte 47,53 olan kişisel en iyi derecesini de 47,03 ile egale etmiş oldu. Genç atletin bu derecesi tüm zamanlar Türkiye listesinde ise kendine dördüncü sırada yer buldu.

Yarışlardaki Diğer Sonuçlar

Bu kategoride milli atletlerden Berke Akçam 47,53 ile yedinci, Batuhan Altıntaş 47,64 ile sekizinci, Yavuz Can 47,49 ile dokuzuncu, Oğuzhan Akgül 48,53 ile on üçüncü, Akın Özyürek de 49,32 ile on sekizince sırada yer aldı.

Erkekler 60 metrede milli atlet Kayhan Özer, seçmelerde 6,72 koşarak yılın en iyi derecesini elde etmiş oldu. Kayhan hatalı çıkışından dolayı finalde 6,74 ile dördüncü sırada yarışını tamamladı.

Kadınlar 60 metre engellide yarışan Özge Soylu is 8,78 ile genel sıralamada 14. Sırada ayrışı tamamladı.

Turkcell Türkiye Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası Başlıyor

Büyükler salon Atletizm Türkiye Şampiyonası 5 Şubat Cuma günü İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliği ile önemli başarılara imza atmış olan Türk atletizminin yıldızları Türkiye’nin en önemli salon turnuvası olan ‘Turkcell Türkiye Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda hünerlerini sergileyecek. 5 Şubat’ta başlayacak olan şampiyona 3 gün sürecek.

Kadınlar ve erkekler olarak 13’er dalda madalya dağıtılacak. Turnuvaya toplamda 1350 sporcu katılacak. Türk atletizminin yıldızları bu turnuva ile 4-7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.

2020 yılında düzenlenen Balkan şampiyonlarında toplamda 123 madalya ile Balkanlar’ın en fazla madalya kazanan ülkesi olan ülkemizin genç yıldızları da salonda altın madalya yarışında olacak.