İlhan Palut Son Derece Üzgün

Spor Toto Süper Lig’de 10. hafta mücadelesinde Gaziantep FK ile Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda karşı karşıya gelen yeşil beyazlılar sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. 1 penaltı kaçırdığı ve bir de golünün sayılmadığı Konyaspor takımında teknik direktör İlhan Palut’un maç sonu açıklamaları vardı. Genç teknik adam, gelen mağlubiyetten sonra takım olarak çok üzüldüklerini ifade ederek, 3 puan kaybederek büyük yara aldıklarını, bunun üzücü bir durum olduğunu, ancak panikleyecek bir durumlarının olmadığını söyledi.

Konyaspor’un başarılı teknik adamı İlhan Palut, Spor Toto Süper Lig’in 10. hafta mücadelesinde kendi saha ve seyircileri önünde Gazlantep FK’ya karşı alınan mağlubiyetten sonra bu maça dair açıklamalarda bulundu. İlhan Palut öncelikle Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı patlaması ile ilgili olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifa dilediği sözlerle toplantıya başladı. Öncelikle mutlak kazanmaları gereken bir maç olduğunu vurgulayan genç teknik adam, kazanmak istedikleri bu maçı kaybederek sahadan üzgün ayrıldıklarını belirtti. Oyunun genelinde maçın hakiminin kendileri olduğunu ifade eden İlhan Palut, bir sonraki maçta bu mağlubiyeti telafi ederek unutturmak istediklerini sözlerine ekledi.

Eksik Olan Tek Şey Skordu

Maçın mutlak hakiminin Konyaspor olduğunu dile getiren İlhan Palut, maçta net pozisyonlar yakaladıklarını net bir şekilde vurgulayarak, rakibe hemen hemen hiç pozisyon vermediklerini ifade etti. Beraberliğe bile üzülecekleri bir mücadeleden mağlubiyet ile ayrıldıklarını dile getiren genç teknik adam, Gaziantep FK’yı da centilmen bir şekilde tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

Taraftarların kendilerini çok iyi desteklediklerini ifade eden Palut, kendilerinin de çok üzgün olduklarını söyleyerek taraftarlarını da üzdüklerini ifade etti. 3 puan kaybederek büyük yara aldıklarını, bu durumun çok üzücü olduğunu, ama henüz panikleyecek bir durumun olmadığını belirtti. Takım olarak sahada ne yapmak istediğini çok iyi bilen bir Konyaspor olduğunu dile getiren başarılı teknik patron, bu maçta eksik olan tek şeyin skor olduğunu vurguladı. Ayrıca doğru yolda olduklarını, bu şekilde ilerlemeye devam edeceklerini de dile getiren İlhan Palut, bir sonraki maçlarında istedikleri skor ve puanlarla sahadan ayrılmayı düşündüklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Bir Sonraki Rakip Adana Demirspor

Süper Lig’de 10. haftayı 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet sonucunda topladığı 18 puanile noktalayan Konyaspor, bir sonraki maçını 23.10.2022 Pazar günü Saat: 17.00’de Adana Demirspor deplasmanında oynayacak.

Adana Demirspor ise Süper Lig’in 10. haftasında Kasımpaşa ile deplasmanda karşılaşarak bu mücadeleyi çok da zorlanmadan 4-1 kazanmayı başarmıştı. Bu sonuçla 10 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyeti bulunan mavi şimşekler, topladıkları 21 puan ile maç fazlasıyla liderlik konumunda bulunuyor. Gelecek haftanın üst sıralarını yakından ilgilendiren bu maçın nasıl sonuçlanacağı şimdiden merak ediliyor.