Galatasaray’da Şampiyonluk İçin Gözler Ankaragücü Maçında

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de artık şampiyonluklarını ilan etmek için önderinde ki 90’ dakikada galip gelmeleri yetecek.

Süper lig de artık son 2 haftaya girilirken sarı kırmızılı takım lig de geride kalan 33 karşılaşmada 25 galibiyet 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile topladıkları 79 puan ile liderlik koltuğunda yer alıyorlar.

Galatasaray ‘ın şampiyonluk yarışındaki en yakın rakibi olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise 74 puan ile 2. Sırada yer alıyorlar.

Sarı kırmızılı takım en takın rakibi olan Fenerbahçe arasında ki puan farkı 5 olduğu için gelecek hafta başkentte MKE Ankaragücü karşısında alacakları 3 puan ve galibiyet ile son haftaya şampiyon olarak girecekler.

Süper lig de son hafta kendi sahasında en yakın rakibi Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan sarı kırmızılı takım başkentte alacakları 3 puan ile son maça şampiyon olarak çıkmak istiyorlar.

Galatasaray’da yönetim başkent ekibi Ankaragücü maçında zirve yarışına noktayı koymak istiyor ve bunun için de kesenin ağzını açıyorlar. Sarı kırmızılı takımın yönetimi Ankaragücü maçındaki primle beraber oyuncu başına toplam 50 milyon liralık ödeme yapmaya hazırlar.

Şampiyonluğu bu hafta başkentte garantilemek isteyen Galatasaray yönetimi oyuncularını ekstra motive ederek verecekleri Primle beraber başkentte şampiyonluk şarkıları ile İstanbul ‘ a dönmek istiyorlar.

GALATASARAY YÖNETİMİNDEN DOĞRU ZAMANDA DOĞRU HAMLELER DEVAM EDİYOR

Galatasaray’da yönetim başkent ekibi Ankaragücü maçında zirve yarışına noktayı koymak ve İstanbul ‘ a şampiyon olarak dönmenin planları yapılıyor.

Süper lig de artık son haftalara girilirken sarı kırmızılı takım ezeli rakibi Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın 5 puan önünde lider durumda bulunuyorlar. Galatasaray’da artık tek hedef Ankaragücü’nü deplasmanda mağlup edip şampiyonluğa ulaşmak olacak.

Şampiyonluktan sadece 3 puan uzakta kalan sarı kırmızılı takım başkentte alacakları 3 puan ile Galatasaray işi son maça yani seyircisi önünde çıkacağı Fenerbahçe derbisine bırakmadan mutlu sonu garantilemeyi hedefliyor.

Bu sezon takımın iyi bir performansı ile buralara kadar gelmesin de teknik heyet ve taraftarında büyük önemi olduğu kadar artık yönetim de devreye girmek istiyorlar. Beşiktaş mağlubiyeti sonrasında Galatasaray takımına özel bir prim jestinde bulunan yönetim son virajı da galibiyetle dönmesi halinde takıma yine özel bir prim ile motive etmek istiyorlar.

Beşiktaş derbisinin ardından, kalan 5 haftada oynanacak maçlar için 10’ar milyon TL prim belirleyen sarı kırmızılı yönetim üst üste 3 galibiyet alan Galatasaray takımının prim havuzunda 30 milyon TL ulaştı bile.

Sezon sonun da şampiyonluk ve kalan Ankaragücü ve Fenerbahçe maçlarını da kazanmaları halinde sarı kırmızılı takıma 50 milyon TL şampiyonluk primi dağıtacak

ŞAMPİYONLUK İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Sarı kırmızılı takım da şampiyonluk için geri sayım artık başladı. Ankaragücü karşısında alacakları 3 puan ile 23. Şampiyonluklarına ulaşacak olan sarı kırmızılı takım da gözler başkentte olacak.

Sarı kırmızılı camia da her kez kenetlenerek artık Ankaragücü maçını beklerken bir yandan da içeride oynayacakları Fenerbahçe maçını bekleme başladılar.