Galatasaray’da Gündem Transfer

Galatasaray’ın transferlerinden sorumlu olan ve gayet de başarılı hamlelerde bulunan Erden Timur, bu hafta içinde transfer operasyonuna start veriyor. Transferdeki önceliği forvet mevkisine veren sarı kırmızılılar, görüşmelerin ardından Haris Seferovic ile yolları ayırma sürecini de hızlandırmayı planlıyor. Santrafor bölgesinde transfer hareketliliği yaşayan Galatasaray’ın uzun dönem planlarında yerli forvet de önemli bir yere sahip. Süper Lig’in yeni sezonuna son derece iddialı transferlerle ve mutlak şampiyonluk parolasıyla giren Galatasaray , 13. haftada Beşiktaş ‘ı kendi evinde 2-1 ve 14. haftada ise Başakşehir takımını deplasmanda 7-0 mağlup ederek Dünya Kupası arasına 27 puanla 2. sırada girdi. Ocak dönemindeki transfer çalışmalarına da erkenden giriş yapan sarı kırmızılı ekip, önceliği santrafor mevkisine verdi.

Önceliği forvet bölgesine veren sarı kırmızılılar, bunun yanında defans ve orta sahaya da takviye yapmayı planlıyor. Yoğun çalışma içerisinde olan Galatasaray yöneticilerini oldukça yoğun ve hareketli bir hafta bekliyor. Yönetimin, birçok menajer ve kulüp temsilcisiyle görüşme halinde olduğu hem yurtiçi hem de yurt dışında birçok transfer görüşmesi yapılacağı belirtildi. Sadece takıma katılacak oyuncular değil; takımdan gönderilecek oyuncularla ilgili de yoğun çalışmalar yapıldığı öğrenildi.

Erden Timur Fransa’ya Uçuyor

Galatasaray’da transfer harekatı resmen başladı. Sarı kırmızılı kulübün transferleri ile ilgilenen yönetici Erden Timur, bu hafta içerisinde ilk olarak Fransa’ya giderek Lyon yöneticileri ile masaya oturmayı planlıyor. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Dembele’yi erken davranarak Ocak ayında kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, şimdiden söz kesme hesapları yapıyor. Dembele konusunda anlaşma tamamlanırsa, bekleneni veremeyen İsviçreli forvet Haris Seferovic ile yolları ayırma planı da vakit kaybetmeden devreye konulacak. İsviçreli forvetin Dünya Kupası’nın ardından eski kulübü Benfica’ya geri gönderileceği iddia ediliyor.

Dembele’nin Talipleri Her Geçen Gün Artıyor

Lyon kulübünde bu sezon fazla forma şansı bulamadığı için Dembele de takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor. Ancak Fenerbahçe başta olmak üzere Galatasaray’ın bu transferde çok ciddi rakipleri bulunuyor. Yönetimin bir an önce bu transferi sonuçlandırma nedenlerinden birisi de bu. 26 yaşındaki genç forvetin piyasa değeri daha fazla yükselmeden bonservis meselesini çözmek isteyen Erden Timur, bu hamleyle sıradaki ayrılıklar için hazırlığını yapmayı planlıyor.

Sezon başında Benfica kulübünden kiralık olarak kadroya katılan ve kiralık sözleşmesinin feshedilmesi planlanan Haris Seferovic haricinde, 37 yaşında olan Bafetimbi Gomis ile de Ocak ayında veya sezon bitiminde yolların ayrılması düşünülüyor. Öte yandan ne pahasına olursa olsun tüm şartların zorlanarak kadroda tutulmak istenen Mauro Icardi’nin bonservisi ise ateş pahası! Mevcut şartlarla bu transferin tamamlanma imkanının da mümkün görülmediği gözüyle bakılınca, Lyon takımında mutsuz olduğu gözemlenen Moussa Dembele hamlesine gelecek sezon için kulübün forvet problemini kökten çözecek bir transfer hamlesi gözüyle bakılıyor.