Fenerbahçe’nin Ekvadorlu Yıldızı

Sarı lacivertli Fenerbahçe’nin yıldız forveti Enner Valencia, 2022- 2023 sezonu sonunda sözleşmesinin bitmesiyle talipleri arttı. 2020’de transferini gerçekleştiren Fenerbahçe, 3 yıllık sözleşmesini bu sezon sonunda dolduruyor. 2020’den beri Fenerbahçe’nin ve taraftarlarının gözde forveti olan Enner Valencia her maçta adını duyurdu. Başarılı Ekvadorlu forvet birçok başarıya imza attı. Kariyeri boyunca başarılı olan Enner Valencia, Fenerbahçe kadrosuna da birçok başarı kattığını söylemeden geçemeyiz.

Enner Valencia

Yetenekli forvet futbol kariyerine 2005 yılında Caribe Junior takımının altyapısında başlamıştı. 2010- 2013 yılları arasında profesyonel kariyerine Emelec ile geçiş yapan Enner Valencia, Emelec formasıyla 124 maça çıkmış ve 27 gole adını yazdırmıştı. Emelec takımı Enner Valencia’nın en çok maça çıktığı takım olarak da özeldir. 2014 yılında Pachuca takımına transfer olan Enner Valencia, 23 maça çıkmış 18 gole adını yazdırarak Pachuca’da da harikalar yaratmıştı. Her gittiği takımda adından söz ettiren Enner Valencia, 2014- 2017 yılları arasında West Ham United takımında forma giymiştir. West Ham United formasıyla 54 kez maça çıkan Enner Valencia, 8 golün altına adını yazdırmıştı. West Ham United kadrosundayken 2016- 2017 sezonu için Everton’dan kiralanan Enner Valencia, Everton formasıyla da 21 maça çıkmış 3 golü ağlarla buluşturmuştu. 2017- 2020 yıllarında ise Tigres UANL takımına transfer edilen Enner Valencia, 90 maça çıkmış 21 gole imza atmıştı.

2020 yılında ise Fenerbahçe tarafından 3 yıllık sözleşme imzalanan Enner Valencia, toplamda 77 maça çıkmış ve 39 gole sarı lacivertli forma ile adını yazdırmıştı. Futbol kariyeri boyunca en çok maça çıktığı takım Emelec iken en çok gol attığı takım Fenerbahçe oldu. 2022- 2023 Süper Lig’de adından hala çokça söz ettiren Enner Valencia’ya sözleşmesinin bittiğini bilen takımlar talip olmaya başladı.

Enner Valencia Talipleri

Kahramanmaraş depremi sonrası Süper Lig’e ara verilirken transfer süreci de 18 Şubat’a uzatılmıştı. Bunu fırsat bilen takımlardan Brezilya ekibinden Enner Valencia için talipli oldu. Internacional gelecek sezonda başarılı forveti kadrosunda görmek istediğini belirtti. Internacional Fenerbahçe ile anlaşmaya otururken bir yandan da Suudi takımlar futbolculara ödedikleri fazla maaştan kaynaklı futbolcuların aklını çeliyor.

İngiltere kulüplerinden Aston Villa FC’de Enner Valencia için talipli. İngiliz, Brezilya ve Suudi takımların dikkatini çeken Enner Valencia için zor bir karar süreci bekliyor. Fenerbahçe yönetimi ise Enner Valencia’dan vazgeçmek istemiyor. 3 yıldır güzel başarılara imza atan Fenerbahçe yönetimi ve Enner Valencia başarılarının birlikte artarak devam etmesini istiyor.

Dünya Kupası maçında gösterdiği performansla dünya takımlarının ilgisini çeken Enner Valencia’nın tercihi ne olacak merakla bekleniyor.

Fenerbahçe’de kalıp başarılarına devam mı edecek ?

Yoksa İngiliz, Brezilya ve Suudi takımlardan birine giderek kariyerine yeni bir takımda mı devam edecek ?