Fenerbahçe’de 3 İsim Kadroya Alınmadı

Fenerbahçe’de son dakika önemli bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe 3 isim ile ilgili bazı planlar yapmaktaydı. Bu 3 isim Süper Lig kadrosuna dâhil edilmedi ve bu haber son dakika olarak yayınlandı. 17 yabancı futbolcusundan sadece 14 tanesini listeye, Fenerbahçe yazabilecek. TFF’ye verilecek olan listeye 14 isim yazabilecek olan Fenerbahçe takımında hangi isimlerin yazıldığı, hangi isimlerin yazılmadığı konusu oldukça merak ediliyordu.

Fenerbahçe takımı yeni transfer olan 3 ismin, TFF tescil listesindeki isimlere dâhil edilmediğini açıkladılar. Bruma, Filip Novak, Mauricio Lemos isimleri listeye eklenilmedi. Süper Lig’in ilk yarısında bu 3 ismin forma giyemeyecekleri haberi yayınlandı, açıklama yapıldı.

TFF Listesine Girmeyen Futbolcular

TFF listesinde Fenerbahçe için 3 isim, kadroya dâhil edilemedi. TFF listesine girmeyen futbolcuların kim olduğu da yapılan açıklamada belirtildi. 17 yabancı futbolcusundan sadece 14 tanesini Fenerbahçe, listeye yazdırabilecekti. Bruma sakatlanmış, tedavi sürecindeymiş. Duyurudaki listeye girmeyen 3 isimden biri olan Bruma, Hamstring yırtığına sahipmiş ve 3 haftalık bir iyileşme, tedavi sürecine girmesi gerekiyormuş.

Süper Lig maçlarında görev alamayacak bir isim de Bruma, Portekizli olan oyuncunun 3 haftalık tedavi süreci başlamış ve devam ediyor. Armindo Bruma, Filip Novak, Mauricio Lemos futbolcuları listeye giremedi. Bu konu ile ilgili Fenerbahçe açıklamasını yaptı ve detaylı bilgiyi vermiş oldu, futbol dünyasını merakta bırakmadı.

Süper Lig Listeye Giremeyen 3 Oyuncu

Fenerbahçe bu konudaki açıklamasını yaptı. Futbol A takımı oyuncularından olan Mauricio Lemos, Filip Novak, Armindo Bruma TFF tescil listesindeki ekibe dâhil edilmemiştir diye Fenerbahçe açıklamasını yaptı. Bu kararla beraber bu oyuncuların sezonun ilk yarısında Süper Lig maçlarında görev alamayacaklarını da Fenerbahçe, duyurusunda sözlerine ekledi.

Fenerbahçe yaptığı açıklamada ayrıca bunun bir teknik karar olduğunu da belirtmiş oldu. Sarı Lacivertliler bu teknik kararın alınmasında, futbolcuların bireysel davranışlarına ilişkin hiç olumsuzluk bulunmadığını da ayrıca belirtmiş oldular. Fenerbahçe ekibi yaptığı açıklama ile soru işaretlerini cevaplandırmış oldu. Bruma tedavisi devam ediyor ve 3 futbolcuları için profesyonelce bir şekilde anlayış gösterdiklerinden dolayı da Fenerbahçe ayrıca oyunculara teşekkür ederek, duyurusunu bitirdi.