Fenerbahçe İle Galatasaray Davinson Sanchez Transferinde Karşı Karşıya Geldi

Türkiye de yaz transfer sezonun lideri hiç kuşkusuz sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile Galatasaray hatta sarı kırmızılı takım Zaha ve Icardi ile beraber bir adım önde oldu diye biliriz.

Süper lig de sezonu şampiyon olarak tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray Sassuolo’dan kiralanan Kaan Ayhan’ın bonservisinin alarak sezona başlarken sonrasın da ikinci bombası sol bek de 26 yasındaki İspanyol oyunu Angelino oldu. Hücum hattında Beşiktaş ‘ın elinden aldıkları genç golcü Halil Dervişoğlu ‘nu da takıma kazandıran sarı kırmızılı takım sonrasında Bakcambu, Zaha. Icardi ve Kerem Demirbay ile güçlü bir kadro oluşturmaya devam ediyorlar.

Yaz transfer sezonun hızlı ekiplerinden olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe ise Rayn Kent transferi sonrasında37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayarak hızlı bir giriş yapan sarı lacivertli takım Milli golcü Umut Nayir den sonra orta sahasına Polonyalı yıldız Sebastian Szymanski transferini bitirirken sol olarak ise stoper de Djiku’ ya imza attılar. Transfer de son bombasını da patlatan sarı lacivertli takım Rodrigo Becao, 4 yıllık sözleşmeye imza atmak için Brezilyalı stoper imzalar atılırken, son uçaktan ise Sırp oyuncu Dusan Tadic oldu.

Transfer de inanılmaz imzalar attıran her iki takım bu kez Davinson Sanchez transferinde karşı karşıya geldiler.

GALATASARAY NELSSON AYRILIĞI İHTİMALİ İLE SANCHEZ ALTERNATİFİNİ DÜŞÜNÜYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray da Danimarkalı stoperi Victor Nelsson un Tottenham transferi ve takımdan ayrılma ihtimali üzerine ki, olursa bu ayrılık ancak şampiyonlar liginde gruplara kalınması kesinleştikten sonra daha net konuşulmaya başlanır.

İngiliz ekibi Tottenham ın, Galatasaray da Victor Nelsson da ısrarı devam ederken sarı kırmızılı takım alternatif olarak da İngiliz ekibinin kadrosunda yer alan 27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez’i düşündüler.

İlk öneri İngiliz ekibi Tottenham’ dan gelirken, Tottenham ‘ın en fazla 15 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ile kadrosuna katmak istediği oyuncu için sarı kırmızılı takıma 27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez’i önerdiler.

Nelsson ‘un takımdan ayrılma gibi bir düşüncesi olmadığını hem Okan Buruk hem de Erden Timur söylese de İngiliz kulüplerinde sakatlıklar yaşanması ihtimali ile Ağustos sonunda teklifler daha yüksek Galatasaray’ ın istediği düzeyde olması ile transferin gerçekleşme ihtimali de ola bilir.

FENERBAHÇE SAVUNMASINDA ALTERNATİF İSİM OLARAK DÜŞÜNÜYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe 27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez transferinde kadrosunda alternatif olarak düşünüyor ola bilir.

Djiku ve Rodrigo Becao transferleri ile zaten stoper transferleri yapan sarı lacivertli takım bu transfer de asıl olmasının nedeni bekli de pazarlığı kızıştırıp rakibinin işini zorlaştırmak ola bilir.

Yoksa sarı lacivertli takım da stoperlerine bakıldığında ikisi de oynatılmak üzere söz verilerek kadroya katılan isimler olmuştu.