Fenerbahçe Eljif Elmas’ın Satışından Gelir Elde Etmek Üzere!

Fenerbahçe, her ne kadar dokuz yıldan bu yana şampiyon olamasa da bilhassa Ali Koç’un başkanlık makamına gelmesinin ardından oyuncu satışları sayesinde ciddi gelirler elde etti. Fenerbahçe’nin yüksek bonservis bedeliyle farklı bir kulübe gönderdiği isimlerden birisi de Eljif Elmas! Kuzey Makedonyalı oyuncu, güncel tarih itibariyle, Serie A ekiplerinden Napoli’de forma giyiyor.

RB Leipzig Eljif Elmas’ın Peşine Düştü

Eljif Elmas, Avrupa’nın dikkat çeken orta saha oyuncularından birisi! Bilhassa Kuzey Makedonya milli takımında göstermiş olduğu performans ile fark yarattı. 1999 doğumlu oyuncu, şartlar uygun olduğu takdirde Napoli’den ayrılmak istiyor.

2023 yılının Ağustos ayını bitirmek üzere olduğumuz şu günlerde Eljif Elmas’ın isminin RB Leipzig ile anıldığından bahsedebiliriz. Alman kulübü, önümüzdeki günlerde bu oyuncu için Napoli’nin kapısını çalacak. Almanların Eljif Elmas için 30 milyon Euro’yu gözden çıkardıkları dile getiriliyor. Bu transfer, Fenerbahçe’yi de ilgilendiriyor.

Fenerbahçe Oyuncunun Bir Sonraki Satışından Pay Alacak

Fenerbahçe, Eljif Elmas’ı 2017 yılının Temmuz ayında 180 bin Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Kuzey Makedonyalı oyuncu, sarı lacivertli takımda bilhassa 2018 – 2019 sezonunda ortaya koyduğu performans ile fark yarattı. Kendisi, o dönem İtalyan kulüpleri tarafından takip ediliyordu. Napoli, oyuncuyu transfer etmek adına Fenerbahçe’ye bonuslar ile beraber toplam 16.2 milyon Euro ödedi.

Daha önce de söylediğimiz gibi RB Leipzig Eljif Elmas’ı kadrosuna katmak adına bir hayli istekli! Bu transferin 30 milyon Euro karşılığında gerçekleşmesi Fenerbahçe’yi de memnun eder. Sarı lacivertli takım, 1.5 milyon Euro bonus kazanabilir. Bu durum, Fenerbahçe adına ciddi bir avantaj!

Eljif Elmas Geçtiğimiz Sezon Fena Olmayan Bir Performans Ortaya Koydu

1999 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz sezon Napoli forması ile Serie A’da toplam 36 maçta forma giydi. Bu maçların 14’üne ilk 11’de başlarken 22 maçta oyuna sonradan girdi. Sahada bin 616 dakika kaldı. Güzel performansını altı gol ve üç asist ile süsledi. Buna ek olarak, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 47 maçta görev yaptı.

Kuzey Makedonyalı orta saha, Napoli forması ile dördüncü sezonunu bitirdi. Kendisi, şu ana kadar Napoli forması ile toplam 174 maça çıktı. Bu maçlarda 17 gol atıp 11 asist yaptı. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 26 milyon Euro!

Fenerbahçe Oyuncu Satışlarından 51 Milyon Euro Gelir Elde Etti

Fenerbahçe, şu ana kadar çok sayıda oyuncu ile yollarını ayırdı. Sarı lacivertli takım, eski oyuncularından ciddi bir bonservis geliri elde etti:

  • Arda Güler: 20 milyon Euro
  • Attila Szalai: 12.3 milyon Euro
  • Bruma: 6.5 milyon Euro
  • Diego Rossi: 5.15 milyon Euro
  • Mergim Berisha: 4 milyon Euro
  • Willian Arao: 2.5 milyon Euro
  • Gustavo Henrique: 1.2 milyon Euro