Fenerbahçe 2022 – 2023 Sezonunda Çok Sayıda Başarı Elde Etti

Fenerbahçe; Galatasaray ve Beşiktaş’ın aksine bir futbol kulübü değil! Kendisini bir spor kulübü olarak tanıtan Fenerbahçe; 2022 – 2023 sezonunda farklı branşlarda çok sayıda başarı elde etti. Gelin, Fenerbahçe’nin 2022 – 2023 sezonunu nasıl geçirdiğine bir göz atalım!

Süper Lig Şampiyonluğu Galatasaray’a Kaptırıldı

Fenerbahçe, 2022 – 2023 sezonuna Süper Lig’de şampiyonluk hedefi ile başlamıştı. Jorge Jesus’un Fenerbahçe’yi yıllardan bu yana özlem duyulan şampiyonluğa ulaştıracağına inanılıyordu. Dünya Kupası arasına kadar olan dönemde güzel sonuçlar alan Fenerbahçe, sonrasında istikrar sağlayamadı. Liderliği kısa süre içerisinde ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırdı.

Fenerbahçe’nin karşısına sezon içerisinde çok sayıda fırsat çıktı. Ancak, sarı lacivertli takım, bu fırsatları her defasında elinin tersiyle itti. Sonuç olarak, 2022 – 2023 sezonunun Süper Lig şampiyonu Galatasaray oldu. Fenerbahçe, sezonu ezeli rakibinin sekiz puan gerisinde ikinci sırada tamamladı.

Türkiye Kupası Zaferi Büyük Moral Oldu

Fenerbahçe futbol takımı, son olarak 2014 yılında kupa kazanmıştı. O tarihten bu yana herhangi bir kupayı müzesine götüremeyen sarı lacivertli takım, bu şanssızlığa bir son vermek istiyordu. Türkiye Kupası’nı son olarak 2012 – 2013 sezonunda kazanan Fenerbahçe, Jorge Jesus yönetiminde bu turnuvada mutlu sona ulaştı. 11 Haziran 2023 gününün programında yer alan maçta Başakşehir’i 2-0 mağlup eden Fenerbahçe, dokuz yıllık özleme son verdi.

Kadın Voleybol Takımının Lig Şampiyonluğu Oldukça Değerliydi

Fenerbahçe’nin en iyi olduğu branşlardan birisi de voleybol! Bilhassa kadın voleybolda önemli başarılar elde eden sarı lacivertli kulüp, 2022 – 2023 sezonunda söz konusu başarılarına bir yenisini ekledi. Fenerbahçe Opet, yarı final serisinde Vakıfbank ile karşı karşıya geldi. İlk maçı kazandı. İkinci maçı Vakıfbank kazandı. Kazanan, altın set sonucunda belli olacaktı. Fenerbahçe Opet, altın seti kazanarak finale yükseldi. Finalde Eczacıbaşı Dynavit ile karşı karşıya gelen sarı lacivertli takım, üç maçı kazanarak şampiyon oldu.

Fenerbahçe Opet, son olarak 2016 – 2017 sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon olmuştu. Tam altı yıl sonra bu başarıyı yakalayan Fenerbahçe’de moraller yerindeydi. Final serisinin en değerli oyuncusu Melissa Vargas oldu.

Diğer Branşlarda Elde Edilen Başarılar Yüzleri Güldürdü

Fenerbahçe’nin kadın basketbol takımı, 2022 – 2023 sezonunu harika geçirdi. Her şeyden önce, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluk yaşandı. Buna bir de FIBA Avrupa Ligi’nde kazanılan şampiyonluk eklenince söz konusu sezonun Fenerbahçe adına büyük gururlara vesile olduğundan bahsedebiliriz.

Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımı övgüyü fazlasıyla hak etti. Hem Süper Lig’de hem de Avrupa Kupası – 2’de şampiyon olan sarı lacivertli takım, kendisine inananları asla yanıltmadı. Bunun yanı sıra, Fenerbahçe’nin masa tenisi, yüzme, atletizm, boks, kürek ve diğer amatör branşlarda da önemli şampiyonluklar ve kupalar kazandığından bahsedebiliriz.