İttifak Holding

Faruku Miya İle İlgili Beklenen Açıklama Geldi

İttifak Holding Konyaspor’un Uganda asıllı 22 yaşındaki oyuncusu Faruku Miya, son mücadelede aldığı sakatlık sebebiyle 1 ay sahalarda yer alamayacak. İttifak Holding Konyaspor ekibinin yetenekli sporcuları arasında yer alan Faruku Miya, en son deplasman mücadelesi olan ve 0-0 berabere sona eren Antalyaspor mücadelesinde ciddi bir sakatlık geçirmişti. Oyuncunun sakatlığı ile ilgili ise beklenen açıklama yeşil beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapıldı.
Yapılan açıklamaya göre genç kanat mevkiinde yer alan sporcunun yoğun ödemi tespit edildi. Ayrıca Miya’da 2. Derecede de kas zorlaması söz konusu.

Miya 1 Ay Sahalarda Yok

Doktorun yapmış olduğu açıklama, kulübün resmi internet sitesinde taraftarla paylaşıldı. Edinilen bilgilere göre de Ugandalı sporcu, 4-5 hafta kadar sahalarda yer alamayacak.
Sahip olduğu yeteneğiyle kısa sürede kendini fark ettirmeyi başaran 22 yaşındaki sporcu, bugüne kadar yeşil beyazlı kulüpte 19 kez Süper Lig maçında forma giymiş ve 5 gole de imza attı. Oyuncunun ayrıca bir de asisti bulunuyor.