Aykut Kocaman

Eski Teknik Direktör Aykut Kocaman’dan Veda Mektubu

Geçtiğimiz haftalarda İttifak Holding Konyaspor ile anlaşmalı olarak yollarını ayıran Teknik Direktör Aykut Kocaman, ani yaşanan ayrılığın ardından veda mektubu yazdı.

Mektubunda istenilen başarıların bir türlü elde edilemediğine de değinerek, “Bazen her şey istediğiniz gibi gitmez. O zaman gelince de noktayı koymak gerekir” ifadelerini kullandı.

Art arda yaşanan başarısız sonuçların ardından İttifak Holding Konyaspor ekibi ile anlaşmalı şekilde yollarını ayırma kararı alan Teknik Direktör Aykut Kocaman, ayrılışının ardından yazmış olduğu veda mektubu ile gündeme geldi.

Kaleme aldığı mektubunda yeşil beyazlı kulübe verdiği değerden bahseden Kocaman, ilk günden bu yana takım için en iyisini yapmaya çalıştıklarını da ayrıca belirtti.

Ligde yarışmanın yanı sıra kulübün geleceğini de güven altına almak adına çaba harcadıklarını söyleyen Kocaman, “Orta ve uzun vadede sağlıklı, istikrarlı ve sürdürülebilir kulüp yapısını kurabilmek için mesai harcadık” dedi.

Bu süreçte yönetimle beraber hareket ettiklerini de belirten teknik adam, “Takım içindeki maaş dengelerini makul seviyeye indirdik, yaş ortalamasını düşürdük. Ama futbolun dinamiği olan saha içinde, istediğimiz başarıları bir türlü yakalayamadık” ifadelerini kullandı.

Kan Değişikliği Zorunlu Hale Geldi

Bu durumun kan değişikliğini zorunlu bir hale getirdiğini de belirten hoca, “Sonuç olarak bazen her şey istediğiniz gibi gitmez. O zaman gelince de noktayı koymak gerekir” dedi.