Ersun Yanal’dan Altay Bayındır’a Destek

Bu sene gösterdiği performansı ile zaman zaman Fenerbahçeli taraftarların tepkisini çeken kaleci Altay Bayındır’a Ersun Yanal’dan destek geldi. 24 yaşındaki file bekçisinin Fenerbahçe’ye imza atmasında çok büyük etkisi olan Ersun Yanal, eski oyuncusuna övgü dolu sözlerde bulundu. Özellikle sarı lacivertlilerin UEFA Avrupa Ligi’nde son oynamış olduğu Rennes maçında eleştirilerin hedefinde olan Altay Bayındır’a teknik direktör Jorge Jesus’un büyük desteğinden sonra bir destek de eski hocası Ersun Yanal’dan geldi. Bursa amatör kulüplerinden Yolspor’da futbola başlayan başarılı eldiven, daha sonra Bursaspor’un kaleci seçmelerine katılmış ve Bursaspor altyapısında kalecilik yapmaya başlamıştı.

Daha sonra Yolspor’a tekrar dönen Altay, 2015 yılında Ankaragücü alt yapısında görev almaya başladı. Gösterdiği performansla Altyapıdan Ankaragücü A takımına yükselen genç eldiven, kısa sürede takımın kaptanlığına kadar yükselme başarısı sergiledi. 2019 – 2020 sezonu transfer döneminde Fenerbahçe’ye transfer olan Altay Bayındır, kariyer sıçramasını o sezon gerçekleştirdi. O dönem takımın başında yer alan Ersun Yanal, genç kalecinin takıma dahil olmasında büyük rol oynadı. Ersun Yanal, dün verdiği demeçte son dönemde çokça fazla eleştirilen Altay Bayındır için destek verici söylemlerde bulunarak, genç file bekçisine moral verdi.

Büyük Kaleciler Kötü Goller Yer

Ersun Yanal, verdiği demeçte; büyük kaleciler çok kötü goller yer diye bir söz olduğunu, Muslera’nın da Dünya Kupası’nda önemli bir müsabakada topu elinden kaçırarak basit bir gol yediğini ve o golün Uruguay’ın elenmesine neden olduğunu söyledi. Muslera’nın çok iyi bir kaleci olduğunu dile getiren Yanal, Altay’ın da çizgisiyle, karakteriyle, Fenerbahçe’nin kaptanı olduğunu vurguladı. Bir sonucun Altay’ı yok etmeye yetmeyeceğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, Altay’ın ileride de iyi bir teknik direktör ya da yönetici olarak futbola hizmet edeceğini söyledi.

Sözlerine devam eden Yanal, Fenerbahçe’nin çok zor oyuncu kazandığını, bu yüzden kolay kaybetmemesi gerektiğini ifade ederek, insana yatırım yapmanın çok değerli olduğunu, bunun da bir günde olabilecek bir şey olmadığını söyledi. Altay’ı transfer ederken Fenerbahçe’de direkt olarak oynayacak ve uzun yıllar boyunca hizmet edecek iddiasında bulunarak transferi gerçekleştirdiklerini söyleyen Yanal, genç eldivenin Türkiye’de alışık olmadıkları bir profil çizdiğini, Ankaragücü gibi köklü bir kulüpte genç yaşta kaptanlık yaptığını bunun çok önemli bir değer olduğunu ifade etti.

Altay Bayındır’ın Bu Sezonki Performansı

Fenerbahçe’nin genç kaptanı Altay Bayındır, bu sezon sarı lacivertli takımın oynadığı tüm resmi maçlarda kaleyi 90 dakika koruma başarısı gösterdi. Takımın hemen hemen her 3 günde bir maç yaptığı bu sezonda yorgunluk bilmeden, moral bozukluğu bilmeden her maç sahaya çıkıp elinden geleni yapan başarılı eldiven bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 10 gol, UEFA Avrupa Ligi gruplarında ise 7 gole engel olamadı. Avrupa’da gruplara kalmadan önceki eleme turlarında da 6 maçta 3 gole engel olamadı.