Erol Bulut’lu Cardiff City FC Sezonu Beraberlik İle Açtı

İngiltere Championship in ilk haftasında Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City, Leeds United’la deplasmanda karşı karşıya geldiler.

Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City, Championship in açılış haftasında Leeds United karşısında 2 – 0 öne geçtiği maçtan 2 – 2 beraberlikle ayrılarak sezonu 1 puan ile açmış oldular.

Erol Bulut ‘un teknik direktörlük görevini yürüttüğü Cardiff City’de golleri 23’ dakikada Josh Bowler ile 39’ dakikada Ike Ugbo kaydetti.

Ev sahibi takım Leeds United’da golleri ise 49’ dakikada Liam Cooper ve 90 + 5’ dakikada Crysencio Summerville kaydetti.

Cardiff City, ikinci yarıda skoru koruyamadı ve taraflar birer puanla sahadan ayrılmak zorunda kalırken, Erol Bulut’un Cardiff City’si bir sonraki maçında kendi sahasında QPR ile karşılaşacak.

LEEDS UNİTED 2 – 2 CARDİFF CİTY FC

İngiltere Championship in ilk haftasında Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City, geçen sezon Premier lig den düşen Leeds United’la deplasmanda karşı karşıya geldiler.

Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City, Championship in açılış haftasında Leeds United karşısında 2 – 0 öne geçtiği maçtan 2 – 2 beraberlikle ayrılarak beklenmedik bir puan kaybı yaşadılar.

Ev sahibi takım ilk yarısını 2 – 0 geride tamamladıkları karşılaşmada ikinci yarıda yaptıkları dönüş ile sahadan 2 – 2 ‘ lik beraberlik ile ayrılmayı başardılar.

Zorlu karşılaşmada ev sahibi takım Leeds United sahaya; I. Meslier, L. Ayling, L. Cooper, P. Struijk, L. Hjelde, E. Ampadu, C. Summerville, D. James, A. Gray, L. Sinisterra ve W. Gnonto ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Konuk takım Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City ise saya; J. Alnwick, P. Ng, M. McGuinness, D. Goutas, C. O’ Dowda, J. Ralls, R. Wintle, J. Bowler, K. Ahearne – Grant, A. Ramsey ve I. Ugbo ilk 11 ile sahaya çıktılar.

Konuk ekip Cardiff City’de golleri 23’ dakikada Josh Bowler ile 39’ dakikada Ike Ugbo kaydetti.

İlk yarıda konuk ekip Erol Bulut‘un çalıştırdığı Cardiff City 2 – 0 önde tamamlayarak soyunma odasına güçlü giden taraf oldular.

İKİNCİ YARIDA LEEDS UNİTED GERİ DÖNMESİNİ BİLDİ

Konuk ekip Cardiff City’de golleri 23’ dakikada Josh Bowler ile 39’ dakikada Ike Ugbo golleri sonrasında ikinci yarıya 2 – 0 önde başlayan takım oldular.

Rahat giden karşılaşmada ev sahibi takım iyi bir geri dönüş yaparak Premier Lig den düştükleri ve Championship in açılış haftasında sahadan beraberliği almayı başardılar.

Ev sahibi takım Leeds United’da golleri ise 49’ dakikada Liam Cooper ve 90 + 5’ dakikada Crysencio Summerville son dakikada gelen gol ile rakibinden zor da olsa 1 puanı alarak Championship’ e 1 puan ile başladı.