Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz Göztepe Maçı İle İlgili Değerlendirmede Bulundu

İttifak Holding Konyaspor ekibinin yeni Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Göztepe Spor Kulübü maçının yenilgisinin ardından açıklama yaptı. Takım için kötü zamanlar olduğunu söyleyen hoca, bu sürecin de ancak kulüp ve taraftarlarla beraber atlatılacağını belirtti.

Süper Lig’de 22’inci hafta müsabakası için Göztepe Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, 3-1 yenilgiyle ayrıldığı maçın ardından açıklama yaptı.

Sarı kırmızılı ekiple ilk maçı olan ve bundan da galibiyetle dönmek istediklerini ekleyen teknik adam, takımın uzun bir süre boyunca iç saha galibiyeti almaması sebebiyle psikolojik bir baskı altında olduğunu da açıklamalarına ekledi. Bu sürecin hissedildiğini ekleyen hoca, beraberlik golünün ardından psikolojik düşüşe ortam yaratıldığını söyledi.

“Geleli 3 gün oldu”

Sarı kırmızılı ekibin maça hızlı çıktıklarını da bildiklerini belirten Korkmaz, “Bir de geleli 3 gün oldu. Bu 3 gün içinde bir oyuncumuz sakatlandı, bir oyuncumuz gribal enfeksiyon geçirdi. Dolayısıyla maç içinde de düşündüğümüz hamleleri yapacaktık, istemediğimiz sakatlıklar oldu” ifadelerini kullandı.

Taraftarın tepkisinin de normal olduğunu dile getiren teknik adam, “Ama ben bu işin üstesinden bu takımın geleceğine inanıyorum” dedi.