Bölgesel Amatör Lig’e Başvuru Tarihleri Belirlendi

Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunana kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar TFF’ye göndermesi gerekiyor.

Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı kazanan takımların lig katılım belgelerini göndermeleri için son tarih 31 Aralık olarak belirlendi.

Yapılan açıklama da lige katılmak isteyen kulüplerin katışım belgelerini 31 Aralık’a kadar Bölgesel Amatör Lig temsilcilerine iletmesi gerektiği söylendi. Bölgesel Amatör Lig’e 2020-2021 sezonunda toplam 268 takımın katılma hakkı var.

Bu takımların 128’i geçen sezonda da Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlar. 140’i ise ilk kez bu sene ligde yer almaya hak kazanan yerel lig takımlarından oluşuyor.

Konya’yı ise bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de Sarayönü Belediyespor, Ereğlispor, Akşehirspor, Gölyazı Belediyespır ve Çumra Belediyespor temsil edecek.

Lig’in Başlangıç Tarihi Henüz Belli Değil

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile lisans vize ve transfer işlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasının ardından açıklanacak.

Ligin başlama tarihi ise o anki pandemi şartlarına göre ilgili kuru ve kuruluşların görüşmeleri ve önerileri sonucunda belirlenecektir. Pandemi sürecinde hiçbir takım oyuncusunu ve teknik ekipte yer alan kişileri tehlikeye atmamak için ligin başlangıç tarihi daha sonra belirlenecek.

Her sezon olduğu gibi takımlar lig öncesinde hazırlık çalışmaları yapabilecek. Takımlara müsabakalara başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapmaları için ise yeterli süre verileceği açıklandı.

Gölyazı’dan Üzen Açıklama

Bölgesel Amatör Lig takımları arasında bulunan Gölyazı Belediyespor’un teknik direktörü olan Bekir Mehtap’ın yeni tip koronavirüs (covid-19) testi sonucunun pozitif olduğu duyuruldu. Bekir Mehtap hemen gerekli izolasyon, karantina önlemlerine başladı buna ek olarak da ilaç tedavisine başladı.

Cihanbeyli ekibinden yapılan açıklama da “Teknik direktörümüz Bekir Mehtap, Covid-19 testi pozitif çıktığı için 14 gün evinde karantinaya girdi. Sağlık durumu gayet iyi olan Bekir Mehtap hocamıza geçmiş olsun temennilerimizle, acil şifa dileriz.” İfadelerine yer verildi.

Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olan deneyimli teknik adam yönetimindeki Gölyazı ekibi geçen sezon Süper Amatör Grup’ta şampiyon olmuştu. Gölyazı ekibi teknik direktörlerinin bir an önce iyileşmesini ve aralarına dönmesini bekliyor.