Beysu Konyaspor Basketbol Balıkesir’de Kayıp

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadelesini sürdüren Beysu Konyaspor Basketbol takımı, sezonun sonuna yaklaşırken kritik bir mağlubiyet almaktan kurtulamadı.

Deplasmanda Balıkesir Büyükşehir Basketbol’a konuk olan yeşil beyazlı ekibimiz, parkeden 109 – 102 mağlup ayrıldı ve 26’ncı haftayı üzgün kapattı.

Beysu Konyaspor Basketbol İçin Bu Çaba Yetmedi

Beysu Konyaspor Basketbol’un son nefeste Balıkesir Büyükşehir Basketbol takımına yenildiği maçta, birçok oyuncumuz elinden gelen gayreti ortaya koysa da bu galibiyet için yeterli olmadı.

Takımımızdaki oyuncuların ortaya koydukları performanslar ve aldıkları sürelere bakıldığında bu alanda liderliği, Beysu Konyaspor Basketbol adına parkede en çok kalan oyuncu Tayfun Erülkü aldı.

Tayfun Erülkü, 34 dakika 25 saniye süre aldığı maçı oldukça etkileyici bir performansla bitirdi. Öyle ki oyuncumuz maçı neredeyse trible – double yaparak bitirecekti.

Beysu Konyaspor Basketbol adına Balıkesir Büyükşehir Basketbol takımının potasına 17 sayı gönderen Tayfun Erülkü, bundan daha etkileyici bir biçimde tam olarak 14 asistle resmen hücumda şov yaptı.

Arkadaşlarını mükemmel organize eden oyuncumuz, bu 14 asistin yanında 7 ribaunt da ekleyerek maçın kahramanlarından biri oldu ve Balıkesirli taraftarları bile kendisine hayran bıraktı.

Onun ardından en çok katkıyı yapan isim ise Derek Ogbeide oldu. 25 dakika 27 saniye parkede kalan oyuncu bu süre zarfında 24 sayı kaydederek Beysu Konyaspor Basketbol takımının en çok sayı atan ismi olarak kayıtlara geçti.

Üstelik Derek Ogbeide’nin katkısı sadece sayı atmakla sınırlı kalmadı. Oyuncumuz 24 sayısının yanına 11 ribaunt da ekleyerek maçı double – double ile bitirmeyi başardı.

Tayfun Erülkü ve Derek Ogbeide’nin yanında Beysu Konyaspor Basketbol adına çift haneleri gören 3 oyuncumuz daha vardı. Yeşil beyazlı Konya temsilcimizde Hazer Avcı, 28 dakika 11 saniyelik süre zarfında 13 sayı 4 ribauntluk katkı yaptı.

Matthew Garnell Morgan ise, 21 dakika 20 saniye parkede kaldığı bölümü 15 sayı 2 ribaunt 2 asist ile bitirmeyi başardı.

Bu isimlerin hepsinden daha az süre alan ve maçtaki bench katkısını maksimuma çıkarmaya çalışan Umut Geçen ise, 17 dakika 39 saniye süre aldığı karşılaşmayı 16 sayı 2 asistle bitirerek büyük katkı sundu.

Kenardan gelen diğer isim Can Özcan, Beysu Konyaspor Basketbol adına maçta en çok süre alan ikinci oyuncu olmasının yanında 8 sayı 5 ribaunt ve 3 asist yaparak etkili oldu.

Beysu Konyaspor Basketbol takımı için en büyük hayal kırıklığı ise ilk 5’te maça başlayıp sadece 3 sayı kaydeden Mehmet Özdoğan idi.

Kahlil Dukes Şov Yaparak Maçı Aldı

beysu konyaspor basketbol

Balıkesir Büyükşehir Basketbol’da ise gecenin açık ara farka tek bir kahramanı vardı. Rakip takımın ve maçın en çok parkede kalan ismi olarak 37 dakika 51 saniye süre alan Kahlil Dukes, hücumda adeta sazı eline alıp takımının lokomotifi oldu.

Karşılaşmayı 29 sayı, 3 ribaunt ve 10 asistle bitirip double – double yapan oyuncu karşısında Konya takımımızın savunması çaresiz kaldı.

Ömercan Engin 20 sayı ve Mustafa Kürşad Özdemir de 18 sayıyla arkadaşlarına destek olunca, Balıkesir takımı Konya temsilcimizi devirmeyi başardı.