Beyşehir Üzümlüspor’un Maçı Kötü Hava Şartlarından Dolayı Ertelendi

2022 yılının Ocak ayında olduğumuz şu günlerde dondurucu soğukların etkisi altında bulunduğumuzu söyleyebiliriz. Özellikle İç Anadolu’da insanı sokağa çıkmaktan alıkoyacak kadar soğuk havalara rastlanıyor.

Kötü hava şartlarından dolayı birçok futbol mücadelesinin ertelendiğini belirtmek gerekir. Takımlar; hem Covid-19 vakaları hem de soğuk havalardan dolayı zor günler geçiriyorlar.

Üzümlüspor – Hadimspor Maçı Neden Ertelendi?

Konya; Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden birisidir. Bu durum; bilhassa kış aylarında kendisini gösteriyor. Konya 1. Amatör Küme A Grubu’nda yer alan Beyşehir Üzümlüspor ile Hadimspor arasındaki mücadele de olumsuz hava şartlarından dolayı ertelendi. Bu maç; tahmin edebileceğiniz üzere Beyşehir’de oynanacaktı.

Karşılaşmadan önce 75. Yıl Cumhuriyet Stadı’nın zemini karla kaplıydı. Beyşehir Belediyesi; stadın karla kaplı zeminini temizlemek adına ellerinden geleni yaptı. Belediye görevlilerin bu çabası takdire şayandı. Fakat, hakem triosu; maçtan evvel sahaya çıkarak zemini inceledi.

Ardından, maçın oynanıp oynanmayacağını kararlaştırdı. Sonuç olarak, zeminin futbol oynamaya elverişli olmadığı söylenerek maçın iptal edildiği duyuruldu.

Üzümlüspor Başkanı Karardan Bir Hayli Rahatsız!

Maçın ertelenmesi beklenildiği gibi sevinçle karşılanmadı. Hatta, Beyşehir Üzümlüspor başkanı Ali Ece; sahanın maçtan önce özverili bir şekilde temizlenerek futbol oynamaya elverişli hale getirildiğini söyledi. Buna rağmen, hakem triosunun vermiş olduğu kararı anlamlandıramadığını sözlerine ekledi.

Ali Ece; maçın hakemlerinin vermiş olduğu karar neticesinde Hadimspor maçının ertelendiğini sözlerine eklerken maçtan evvel zemini temizlemek adına ellerinden geleni yapan Beyşehir Belediye Başkanı Sayın Adil Bayındır Beyefendi’ye de teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca, emeği geçen tüm personele de yapmış oldukları çalışmadan dolayı ekstra teşekkür ederek duymuş olduğu memnuniyeti ortaya koydu.

Üzümlüspor – Hadimspor maçının ertelenmesinden rahatsızlık duyan tek kişi kulüp başkanı Ali Ece değil! Üzümlüspor taraftarlarının da alınan karardan memnun olmadıklarını söylemek gerekir. Maçı izlemek adına tribündeki yerlerini alan taraftarlar; verilen erteleme kararına tepki gösterdiler. Takımlarını izlemek adına sabırsızlanan Üzümlüspor taraftarlarının stadın futbol oynamaya elverişli olduğunu iddia ettiklerini söyleyebiliriz.

Hatta, birçok taraftar; stadın çok daha kötü olduğu hallerde dahi burada maç oynandığını belirtti. Bunun yanı sıra, aynı sahada geçmişte oynanan ve şartları daha kötü olan maçlara ait fotoğraflar da paylaşıldı. Sonuç olarak, alınan kararın kimseyi memnun etmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Beyşehir Üzümlüspor Bu Sezon Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Takdir edersiniz ki, Konyaspor; bu sezon Süper Lig’de fırtınalar estiriyor. Lider Trabzonspor’un ardından ikinci sırada yer alan yeşil beyazlı takım; şehirde futbola duyulan ilginin artmasına da neden oldu.

Konya şehrinin takımlarından birisi de Beyşehir Üzümlüspor! Konya 1. Amatör A Grubu’nda yer alan Üzümlüspor; bu sezon fena olmayan bir performans gösteriyor. Son beş maçını da kazanan Üzümlüspor; 23 Ocak 2022 tarihinde Hüyük Belediye Gençlikspor ile karşılaşacak.