Beşiktaş İç Transfer Çalışmalarına Başladı

Siyah beyazlı takım Beşiktaş kötü başladığı 2022 – 2023 sezonunu güzel bir yerde bitirebilir. Fenerbahçe ile aynı puanda olan Beşiktaş lider Galatasaray’ın beş puan gerisinde! Beşiktaş’ın her ne kadar bu iki takıma kıyasla bir maç fazlası olsa da iddiası devam ediyor.

Şenol Güneş Beşiktaş’taki ikinci döneminde fark yaratıyor. Deneyimli teknik adam son 1.5 ay içerisinde Fenerbahçe ve Galatasaray’ı yenmeyi başardı. Valerien Ismael döneminde yokları oynayan bazı futbolculardan verim almayı başardı. Nathan Redmond bunlardan birisi! İngiliz oyuncu Şenol Güneş’in gelişiyle beraber harika bir performans ortaya koymaya başladı. Şenol Güneş önümüzdeki sezona dair planlarını netleştirdi. Gidecek ve kalacak oyuncular hakkındaki kararını verdi.

Mert Günok ve Salih Uçan’a Yeni Sözleşme Teklif Edilecek

2023 – 2024 sezonunda yabancı sınırının ne olacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. TFF başkanı Mehmet Büyükekşi konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Takımların kadrolarında kaliteli yerli futbolcular bulundurmaları şart! Bilhassa iyi bir yerli kaleciye sahip olmak zannedilenden bile daha önemli! Mert Günok yıllarca Fenerbahçe, Bursaspor ve Başakşehir’de forma giydikten sonra Beşiktaş’a transfer oldu. Şenol Güneş gelene kadar Beşiktaş’ın kalesini Ersin Destanoğlu koruyordu. Genç kaleci yediği gollerle tepki topluyordu. Şenol Güneş kaleyi Mert Günok’a devretti. 1989 doğumlu kaleci oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. Her şeyden önce, kalede güven veriyor.

Mert Günok’un sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek. Beşiktaş yönetimi oyuncuya iki yıllık yeni bir sözleşme teklif etmeyi öneriyor. Oyuncunun maaşına zam da yapılacak. Mert Günok bu teklifi kabul etmeyi düşünüyor. Deneyimli kaleci şartlar uygun olduğu takdirde futbolu Beşiktaş’ta bırakmak istiyor.

Şenol Güneş’in takımda tutulmasını istediği bir diğer isim Salih Uçan! 29 yaşındaki oyuncu 2021 – 2022 sezonunda siyah beyazlı takıma transfer olmuştu. Ancak, performansının yetersiz olmasından dolayı geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Başakşehir’de kiralık olarak geçirmişti. Şenol Güneş’in gelişiyle daha iyi oynamaya başlayan Salih Uçan’a da yeni sözleşme teklif edilecek. Deneyimli oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek. Beşiktaş yönetimi Salih Uçan’ın sözleşmesini maaşına zam yaparak uzatmayı düşünüyor.

Gidecek Oyuncular Kesinleşti

Beşiktaş’ta sezon sonu sözleşmesi bitecek isimlerin başında Atiba Hutchinson geliyor. 40 yaşındaki oyuncu ile yollar kesin olarak ayrılacak. Oyuncunun da ülkesine dönmek ve orada da bir süre oynadıktan sonra futbolu bırakmak istediği söyleniyor. 2020 – 2021 sezonunda Beşiktaş’a transfer olan Welinton ile de yeni sözleşme imzalanmayacak. 1989 doğumlu oyuncu son olarak Fenerbahçe maçında yaptığı hatalar ile tepki toplamıştı.

Şenol Güneş’in yıldızının barışmadığı isimlerden birisi de Kevin N’Koudou! Kamerunlu oyuncunun da sözleşmesi bitiyor. O da önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta olmayacak. Alexandru Maxim, Tayfur Bingöl ve Dele Alli de kiralık sözleşmelerinin bitmesinin ardından Beşiktaş’tan ayrılacaklar.