Acun Ilıcalı’dan Fenerbahçe Sözleri

Türk iş insanı ve Championship ekiplerinden Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, konuk olduğu bir televizyon kanalında Hull City kulübünün satın alınma evresinden transfer haberlerine, Exxen platformundan Fenerbahçe’ye ve geleceğe yönelik hedeflerine kadar birçok konuya değindi. Kendisine yönelik eleştirileri anlamsız bulan Ilıcalı, Tv8’i nasıl aldın diye soranları hiç anlamadığını, 100 bölüm proje yaptığını ve hepsinin birinci geldiğini, Tv8’in son 5 yılda en çok para kazanan iki kanaldan birisi olduğunu ifade etti.

Şampiyonlar Ligi yayınları için Exxen üyeliklerine zam yapmak zorunda kaldıklarını belirten Acun Ilıcalı, özür dileyerek anlatmak zorunda olduğunu, Şampiyonlar Ligi yayın haklarını Euro ile aldıklarını dile getirdi. Adamlarla euro bazında anlaştıklarını ve Euro’nun da çok ciddi bir oranda artmasından dolayı zam yapmak zorunda kaldıklarına değinen Ilıcalı, hayalinin bu olmadığını, daha iyi fiyatlara vermek olduğunu, ancak o durumda da eksiye dönme durumu oluştuğunu dile getirdi. Önceliğinin hiçbir zaman para kazanmak olmadığını söyleyen Ilıcalı, Exxen’in ekonomik dünyada para kazanma önceliği olmadığını beyan ederek dijital dünyada çok önemli yer edinmek istediğini dile getirdi.

Yabancı Hakem Uygulaması Hayata Geçirilmeli

Türk futbolunu da yakından takip ettiğini ve son zamanlarda oluşan kaos ortamını eleştiren Ilıcalı, Türkiye’de futbol üzerinden neden kaos yaşandığını anlayamadığını, Yunanistan’ın da aynı durumda olduğunu ancak onların bir çözüm bulduğunu ifade etti. Yunanistan’ın büyük takımların maçlarına yabancı hakem getirdiğini ve bunu Türkiye Ligi için de tavsiye ettiğini söyleyen iş insanı, elinden geldiğince bu konuyu dile getireceğini, kendisinin bir Fenerbahçeli olduğunu, Fenerbahçe’nin lehine de, aleyhine de haksız bir karar verilirse aşırı rahatsız olacağını dile getirdi. Hiçbir takımın hakkının yenmeyeceği bir lig olmasını dileyen Ilıcalı, eğer güven kaybolduysa bu işin tek çözümünün yabancı hakem uygulamasından geçtiğini dile getirdi.

“Sadece Fenerbahçe’den Değil; Her Takımdan Oyuncu Alıyorum”

Fenerbahçe’ye bonservis kazandırmak için Fenerbahçe’den oyuncu aldığı ile ilgili yapılan yorumlara değinen Acun Ilıcalı, hayatında böyle saçma şeyler duymadığını, Fenerbahçe’ye zaten her zaman destek olduğunu, istedikleri her an burada olduğunu dile getirdi. Fenerbahçe’den oyuncu aldığını, ancak Galatasaray’dan da oyuncu istediğini ancak son anda oyuncunun gelmediğini, Beşiktaş’tan ve Trabzonspor’dan da Kouassi’yi istediğini belirten Ilıcalı, son gün geç kalmalarından dolayı oyuncuyu alamadıklarını vurguladı.

Kendisinin Fenerbahçeli olduğunu, Fenerbahçe’ye her zaman destek vereceğini, bunun için insanların kendisine antipati ile yaklaşmalarına da birşey demeyeceğini ifade eden Ilıcalı, herkesin gönlünde yatan takıma destek verdiğini, küçükken stadyumun önünde sabahladığını, o zaman da o şekilde destek olduğunu dile getirdi. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğinin altını çizen Ilıcalı, tüm hayatı boyunca içi dışı bir insan olduğunu ve bu konuda hiçbir şey saklamayacağını da ifade etti.