1922 Konyaspor Geleceğini Kömürle Yaktı

Konya şehrimizi TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta temsil etmeye çalışan Karatay Termal 1922 Konyaspor, ne yazık ki bu sezonu çok kötü bir performansla küme düşerek bitirmek üzere.

Yeşil beyaz renkleriyle Türkiye’de artık marka halini almış İttifak Holding Konyaspor’un Spor Toto Süper Lig’de yaşadığı tarihi sezonun aksine Konya’nın diğer takımları taraftarlarını üzüyorlar. Taraftarlını üzen takımların başında ise Karatay Termal 1922 Konyaspor geliyor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar 32 maça çıkan Karatay Termal 1922 Konyaspor, bu 32 karşılaşmada ne yazık ki sadece 29 puan toplayabildi.

Uzun lig maratonunda şu ana kadar sadece 6 kez galip gelmesine karşın tam 11 beraberlik alan ve bu istatistiği ile TFF 2. Lig Beyaz Grup’un en çok beraberlik yaşayan takımları arasına giren yeşil beyazlı Konya temsilcimiz, 15 maçta ise rakiplerine yenilmekten maalesef kurtulamadı.

Bunun bir neticesi olarak da TFF 2. Lig Beyaz Grup 2021 – 2022 puan tablosunda hanesine yalnızca 29 puan yazdıran takımımız, sıralamada kendine 17’nci sırada yer buldu.

Sezon sonunda 19 takımlı TFF 2. Lig Beyaz Grup’un puan sıralamasında son 4 sırada yer alan takımların TFF 3. Lig’e düşecekleri formatta, haliyle Karatay Termal 1922 Konyaspor için de TFF 3. Lig yolu gözüküyor.

Son sırada lige katılım lisansı iptal edilen Kastamonuspor’un 0 puanla yer aldığı puan tablosunda, 18’inci basamakta yer alan Türk futbolunun efsane takımlarından Eskişehirspor da geçtiğimiz haftalarda resmen küme düşmüştü.

1922 Konyaspor Zonguldak Kömürspor Karşısında Yıkıldı

1922 konyaspor

Yeşil beyazlı Konya temsilcimizin kader maçlarından biri geçtiğimiz hafta Konya’da Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu’nda oynandı.

Karatay Termal 1922 Konyaspor takımımızın rakibi, küme düşme hattının ateşini yakından hisseden ve küme düşme hattındaki takımların geçmek için gözlerine kestirdikleri takımlardan olan Zonguldak Kömürspor idi.

Yeşil beyazlı takımımız eğer Zonguldak Kömürspor’u mağlup edebilse çok büyük bir avantaja sahip olacak ve ligdeki puanını 32 yapıp küme düşme hattının üst sınırına yükselebilecekti. Buna karşın Zonguldak Kömürspor takımı ise maçtan mutlaka galibiyet almak ve TFF 3. Lig’e düşme korkusunu üzerinden atmak istiyordu.

Bu şekilde başlayan maçta son düdük çaldığında ise Konya Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumu’na büyük bir hayal kırıklığı hakim olmuştu.

Konuk ekibin dakikalar 62’yi gösterdiğinde Hakan Çevik ile kullandığı penaltı vuruşunu gole çevirmesi, onlara Konya’dan Zonguldak’a 3 puanla gitmek için yetmişti. Bu maçı kazandığı takdirde Zonguldak Kömürspor ile arasındaki puan farkını 3’e kadar indirebilecek olan takımımız ise şimdi 9 puanlık farka boyun eğmek zorunda kaldı.

Kalan 2 Maçta Mucize Gerekiyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Konya takımımızın sadece 2 maçı kaldı. Takımımız bu 2 maçtan 6 puan çıkarması halinde maksimum 35 puana ulaşacak. Bu durumda sıralamada geçme ihtimalimiz olan iki takım Pazarspor ve Akhisarspor olarak gözüküyor.

Bunlar arasında Pazarspor’un küme düşmemenin sınırını belirlediği düşünüldüğünde 32 puanlı takıma 4 puan yeterli olacak.

Yani Konya için kalmak için bir mucizenin gerçekleşmesi gerekecek…