1922 Konyaspor Direnemedi

Konya’nın TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren temsilcisi 1922 Konyaspor, son haftalarda biraz daha iyi sonuçlar almaya başlamış ve moral bulmuştu. Yeşil Beyazlı takım Milli Takım arasında da devam eden ligin 31’inci haftasında Konya’da Kırklarelispor’u misafir etti. Güçlü rakibi karşısında sahada etkili bir performans göstermek konusunda oldukça zorlanan 1922 Konyaspor, sahadan 2-0 mağlup ayrılarak kümede kalma şansını arttırmasını sağlayacak çok önemli bir fırsatı kaçırmış oldu.

Silik Görüntü

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup başladığı günden bu yana kümede kalma mücadelesi vereceğine dair sinyalleri gönderen 1922 Konyaspor, ne yazık ki beklentilerin aksini bir türlü gerçekleştirmeyi başaramadı.

Konya temsilcisi son haftalarda aldığı iyi sonuçlar sayesinde Akhisarspor’u küme düşme hattına itip kendisi bir sıra üste çıkmıştı. Bununla birlikte Milli Takım arasında da devam eden ligin 31’inci haftasında Kırklarelispor’u konuk eden 1922 Konya için işler hiç iyi gitmedi.

Takım güçlü rakibi karşısında çok silik bir görüntü sergiledi. Ne ilk yarıda ne de ikinci yarıda Kırklareli temsilcisini tehdit edecek formülü bulamayan Yeşil Beyazlı oyuncuların bu durumu teknik ekibe de eleştirilerin artmasına neden oldu.

33’üncü dakikada Yaser Hacımustafaoğlu’nun 77’inci dakikada Berat Ali Genç’in attığı gollere engel olamayan 1922 Konyaspor, sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Akhisarspor’un kazandığı haftada mağlup olarak çok ciddi bir dezavantaj yaşayan Konya temsilcisini bu haftalık kurtaran ise Pazarspor oldu.

Uçurumun Kenarı

1922 Konya aldığı mağlubiyet nedeniyle haftayı 28 puanla kapattı. Akhisarspor 26 puanla başladığı haftada Ankara Demirspor’u mağlup edince puanını 29’a yükseltti ve bu noktada 1922 Konyaspor küme düşme hattına gerileyecek gibi görünüyordu.

Ancak Bucaspor 1928’e 4-1 mağlup olan Pazarspor’un da Konya temsilcisiyle aynı puana sahip olması ve daha kötü bir averaja sahip olması 1922 Konyaspor’un imdadına yetişen durum oldu. Öte yandan 1922 Konyaspor’un geçmiş haftalarda bilhassa Akhisarspor’a göre aldığı başarılı sonuçlara rağmen tek bir mağlubiyetle yine riski hissetmeye başlıyor olması takımın durumunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Konya temsilcisi hâlâ çok kırılgan bir durumda ve uçurumun kenarında diye nitelendirmek bu bağlamda yanlış olmaz. Ligin sona ermesine daha da kısa bir süre kala artık her maç gerçekten final niteliğinde ve 1922 Konyaspor’un en azından Kırklarelispor karşısında gösterdiğinden çok daha iyi bir performans sergilemesi gerekiyor.

Kırklarelispor ligin 6’ıncı sırasında yer alan bir takım olarak pek tabii maçın favorisiydi ancak kimse takımının bu kadar silik bir görüntüye sahip olmasını temenni etmez. Haftaya kendisini küme düşme hattına gerilemekten kurtaran Pazarspor’a misafir olan 1922 Konyaspor, bu maçtan 3 puanı çıkarabilmesi halinde çok daha derin bir nefes alma şansı yakalayabilir.

Bu bağlamda Konya temsilcisi adına bir kader maçı daha yaklaşıyor denilebilir.